Polski SUSE Linux 10 w sprzedaży

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Novell poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży w naszym kraju, polskich pudełek SUSE Linux 10, systemu tworzonego w ramach projektu openSUSE.

W skład pakietu SUSE Linux 10 wchodzą m.in. przeglądarka internetowa Firefox; pakiet biurowy OpenOffice.org 2.0; program graficzny GIMP; klient poczty e-mail i komunikator; oraz ważne narzędzia bezpieczeństwa, np. programy do blokowania spamu, oprogramowanie antywirusowe i wbudowana zapora. Wśród wielu nowych i zaktualizowanych funkcji są też lokalny mechanizm wyszukiwania Beagle i odtwarzacz multimedialny Amarok.

Pudełko z SUSE Linux 10 zawiera nośniki instalacyjne, polski podręcznik użytkownika (ponad 300 stron o instalacji i korzystaniu z pakietu) i 90-dniową pomoc techniczną przy instalacji. Tym, co różni pudełkową wersję systemu od dostępnej do darmowego pobrania ze strony openSUSE.org, jest także zbiór komercyjnego oprogramowania, między innymi programy TextMaker, PlanMaker i Moneyplex. Dołączono także zestaw fontów firmy AGFA, oraz darmowe aplikacje, których licencje nie zezwalają na dołączanie do darmowych systemów, między innymi: Acrobat Reader 7, Flash Player, maszyna wirtualna Javy, przeglądarka Opera i odtwarzacz RealPlayer.

Produkt jest dostępnej w sprzedaży detalicznej m.in. w sklepach sieci MediaMarkt, Saturn i Empik, w sugerowanej cenie 249 zł brutto.

© dobreprogramy
s