Ponad 200 tys. pobrań Shared Computer Toolkit

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje Microsoft, bezpłatny program Shared Computer Toolkit dla Windows XP, służący do ochrony komputerów współużytkowanych - w kafejkach internetowych, szkołach, bibliotekach, a także w domu, został od września 2005 r. pobrany przez ponad 220 tys. użytkowników. O narzędziu tym pisaliśmy już kilkukrotnie, a wczoraj zostało ono opublikowane na łamach działu Programy w vortalu.

Zestaw Shared Computer Toolkit dla Windows XP przeznaczony jest przede wszystkim dla osób zajmujących się konfigurowaniem oraz zarządzaniem komputerami udostępnianymi do użytku publicznego, jednak mogą z niego korzystać również ci użytkownicy, którzy chcą ochronić swój komputer w domu. Shared Computer Toolkit dla Windows XP jest zestawem narzędzi pozwalających na ograniczanie dostępu do wybranych elementów systemu Windows XP. Może blokować i przywracać wszelkie ustawienia systemowe, niezależnie od zmian poczynionych przez aktualnego użytkownika. Dzięki Shared Computer Toolkit można uodpornić system na wszelkie przypadkowe lub zamierzone zmiany oraz wpływ zewnętrznego oprogramowania, nie ograniczając możliwości jego użytkowania. Narzędzie to jest idealnym rozwiązaniem dla ochrony komputerów udostępnianych publicznie i używanych przez wiele osób. Może być również ciekawym rozwiązaniem dla rodziców borykających się z problemem nieświadomych uszkodzeń systemu przez dzieci.

Zgodnie z informacjami dostarczanymi przez zarejestrowanych użytkowników za pomocą ankiet zamieszczonych na stronach internetowych Microsoft, od momentu premiery oprogramowanie Shared Computer Toolkit zostało zainstalowane na niemal pół miliona stacji roboczych na całym świecie.

Shared Computer Toolkit można pobrać w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia systemowe

© dobreprogramy
s