Microsoft i kolejny sukces w Sklepie Play. OneDrive z ponad 1 mld pobrań

Microsoft i kolejny sukces w Sklepie Play. OneDrive z ponad 1 mld pobrań

(fot. Shutterstock.com)
(fot. Shutterstock.com)
Piotr Urbaniak
10.09.2019 14:32

Aby czerpać ogromne zyski z rynku smartfonów, nie trzeba być ani producentem systemu operacyjnego, ani sprzętu. Udowadnia to Microsoft, który w ostatnich latach stał się jednym z wiodących twórców aplikacji na Androida. Na potwierdzenie tych słów firma z Redmond może odtrąbić kolejny sukces. Klient OneDrive przekroczył właśnie próg 1 mld pobrań.

Patrząc na ofertę Microsoftu, wcześniej takim sukcesem poszczycić mogły się jedynie Word oraz Skype. Przy czym OneDrive ma w tym gronie najwyższą średnią ocen użytkowników – 4,6 (Word: 4,5; Skype: 4,3). Apkę oceniło i/lub skomentowało łącznie ponad 1,4 mln osób.

Jak powszechnie wiadomo, OneDrive to chmura danych Microsoftu. W planie darmowym oferuje 5 GB przestrzeni dyskowej i kilka ciekawych rozwiązań użytkowych, takich jak oznaczanie zdjęć, wsparcie dla udostępniania zawartości czy dodawanie adnotacji do dokumentów PDF. Widać, że użytkowników tego rodzaju możliwości przekonały.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Z drugiej strony trzeba pamiętać, że osiągnięty wynik mimo wszystko jest zawyżony. Na mocy umowy handlowej apki Microsoftu są domyślnie instalowane na większości współczesnych urządzeń Samsunga. Sklep Play wlicza te instancje do statystyk, co jednak nie oznacza, że ktoś z nich aktywnie korzysta.

Aplikację OneDrive znajdziesz w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)