reklama

Poprawka do Visty i problemy z USB?

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Niektórzy użytkownicy wzorowo instalujący poprawki z Windows Update mogli przeżyć małe rozczarowanie po instalacji łatki KB938371 z kategorii poprawiających wydajność i stabilność systemu Windows Vista. Co jakiś czas Microsoft wydaje taką skumulowaną poprawkę, ale najnowsza wydana w ubiegłym tygodniu przy okazji biuletynów zabezpieczeń okazała się dość problematyczna.

Oficjalnie potwierdzony został problem polegający na niestabilnej pracy i "zawieszaniu się" urządzeń USB - głównie pamięci flash oraz myszek. Reinstalacja sterowników nie rozwiązywała problemów, a zresztą - akurat te urządzenia powinny działać od razu po włożeniu do portu, bez kłopotliwej instalacji oprogramowania. Microsoft, choć przyznał się do błędu, na razie wciąż bada przyczyny problemu. Nie jest więc póki co znana data wydania "poprawionej poprawki".

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama