reklama

Powstaje przeróbka Realms of Arkania: Blade of Destiny

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Mamy kolejną zapowiedź przeróbki klasycznej gry i ponownie chodzi o RPG — austriackie studio Crafty Games ujawniło, że pracuje nad odtworzeniem przygody z Realms of Arkania: Blade of Destiny z 1992 roku. Pierwsza odsłona planowanej na nowo trylogii pojawi się na komputerach już w drugim kwartale tego roku. Nie wiadomo na razie co z przepisywanymi do współczesnych standardów kontynuacjami: Star Trail oraz Shadows Over Riva.

Przed laty wszystkie trzy gry, powstałe na bazie niemieckiego systemu Das Schwarze Auge (powszechniej znanego jako The Dark Eye), cieszyły się sporą popularnością, przebijając nawet niektóre produkcje czerpiące garściami z Dungeons & Dragons. Nowe Blade of Destiny zaoferuje rozgrywkę w znanej graczom formie, czyli błąkanie się po kolorowym świecie fantasy w ujęciu FPP, ale naturalnie na bazie nowoczesnej technologii — w pełnym 3D.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama