r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Powstrzymać spyware

Strona główna Aktualności

O autorze

Firmy Google, Lenovo (producent sprzętu firmowanego marką IBM) i Sun Microsystems powołały inicjatywę mającą pomóc w walce z coraz powszechniejszym oprogramowaniem typu spyware. We współpracy z uniwersytetami w Harvardzie i Oxfordzie zamierzają oni wyszukiwać i publikować informacje o programach, o których wiadomo, że zawierają szkodliwe dodatki.

Na potrzeby przedsięwzięcia przyjęto nowe określenie na programy instalujące się na komputerach użytkowników bez ich wiedzy i działające na ich niekorzyść. Pojęcie badware ("złe programy") ma być określeniem szerszym niż dotychczas używane - spyware, adware, malware i inne, gdyż organizatorzy nie chcą ograniczać się do określonych grup złośliwych dodatków.

W planach jest stworzenie standardów i procedur testowych określających, czy dany program jest bezpieczny dla użytkownika i przygotowanie miejsca, w którym będzie można weryfikować, czy instalowany program nie zainstaluje nam niechcianych dodatków. Dodatkowo będzie można uzyskać informacje, jak chronić swój komputer, oraz jak wykryć i usunąć badware. Celem inicjatywy jest stworzenie społeczności składającej się z organizacji, firm i użytkowników, której wspólnym celem będzie działanie na rzecz jakości i bezpieczeństwa oprogramowania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.