r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Problem z hasłami

Strona główna Aktualności

O autorze

Hasła frustrują użytkowników i generują zagrożenie dla bezpieczeństwa komputerów - wynika z najnowszego badania RSA Security Survey. Okazuje się, że użytkownicy komputerów doświadczają syndromu przeładowania hasłami i nie radzą sobie z ich zapamiętywaniem.

W trakcie przeprowadzonej na 1700 respondentach z USA sondy okazało się, że ponad jedna czwarta z nich musi w pracy zapamiętać i zarządzać ponad 13 hasłami, a dziewięciu na 10 z nich jest sfrustrowanych koniecznością zapamiętywania tych skomplikowanych ciągów znaków. Z kolei firmy obawiają się o swoje bezpieczeństwo i bardzo często zmuszają pracowników do zmieniania haseł zgodnie z wymogami, co dodatkowo komplikuje sprawę.

Andrew Braunberg, analityk firmy Current Analysis zauważa, że taka polityka haseł nie jest przyjazna użytkownikowi i może sprzyjać nieświadomemu ułatwianiu przez pracowników zdobywania haseł hakerom. Czy więc lepiej mieć jedno hasło, wykorzystywane przy wszystkich możliwych okazjach? Raczej tego nie polecamy.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.