Process Explorer 16.31

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Rozbudowany i bardzo ceniony w środowiskach administratorów, program umożliwiający kontrolę uruchomionych w systemie procesów.

Process Explorer wyświetla szczegółowe informacje o każdym z uruchomionych procesów wraz z podaniem jakie pliki i biblioteki DLL są przez dany proces używane, umożliwia sprawdzanie cyfrowych podpisów plików. Każdy uruchomiony program może zostać uśpiony, wyświetlana jest też lista parametrów z jakimi został uruchomiony. Ponadto, w zasobniku systemowym (tzw. tray) wyświetlane jest użycie mocy procesora i procesu, który pochłania najwięcej mocy obliczeniowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Możliwośc zastąpienia systemowego menadżera zadań, przejrzystość, czytelne wykresy i statystyki, zarządzanie procesami i ich priorytetami
Brak
ocena użytkownika
18.11.2010 11:19 • Recenzja do wersji 14.0

Jeden z najlepszych programów będących bardzo rozbudowaną alternatywą dla systemowego menadżera zadań.

Podobnie jak jego systemowy odpowiednik odpowiada za wyświetlanie listy uruchomionych usług i procesów - z tą jednak różnicą, że pozwala na wyświetlenie naprawdę wielu szczegółów dotyczących poszczególnych z nich: od priorytetu, opisu procesu czy jego ścieżki, poprzez wykorzystanie procesora, pamięci RAM (nie tylko wirtualnej, ale i rzeczywistej) aż do raportowania procesu zapisu danych na dysku, określania ilości pobieranych łączem internetowym danych czy statystyk operacji I/O. Program umożliwia w łatwy sposób zarządzanie priorytetami poszczególnych procesów, sprawdzanie uruchamianych bibliotek DLL czy handles'ów, a także wyłączanie, zawieszanie czy restartowanie poszczególnych z nich.

Poprzez menu kontekstowe możliwe jest wysłanie bezpośrednich zapytań do Google dotyczących wybranego procesu, a także wyświetlenie pełnych właściwości i informacji o: ścieżce, wykorzystaniu dysku czy sieci, uruchomionych w ramach procesu usługach czy nawiązanych połączeniach TCP/IP.

Dodatkowo w tray'u można wyświetlić wykresy pokazujące aktualne użycie czasu procesora, wykorzystanie pamięci RAM, a także dane o operacjach I/O. Również z poziomu samego programu możliwe jest śledzenie "nieco" dłuższej historii powyższych wartości (System Information).