Promujemy polskich autorów! - e-Audytor

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedstawiany kolejny program w ramach akcji Promujemy polskich autorów! Tym razem jest to e-Audytor szczecińskiej firmy BTC.

e-Audytor to niezwykle rozbudowany, polski system do kompleksowego zarządzania infrastrukturą IT w firmie. Pozwala na inwentaryzację i kontrolę sprzętu komputerowego, oprogramowania, licencji i plików, planowanie czynności serwisowych, a także upgrade'ów sprzętu i oprogramowania. Program posiada niezwykle rozbudowany system raportujący Crystal Reports oferujący kilkadziesiąt różnych raportów, bazę wiedzy aplikacji umożliwiającą automatyczne rozpoznawanie oprogramowania znalezionego w procesie inwentaryzacji, a także system ISS umożliwiający aktualizację funkcjonalności programu online. Dane z poszczególnych komputerów zbierane są przy pomocy rezydujących na nich aplikacji e-Agent, a przechowywane na serwerze baz danych Microsoft SQL Server.

Warto zauważyć, że producent programu specjalizuje się w przeprowadzaniu audytów legalności oprogramowania i jako jedna z dwudziestu kilku firm w Polsce jest uczestnikiem programu Microsoft License Management Program. Dzięki produkt jest bardzo dopracowany w zakresie zarządzania licencjami. W połączeniu z rozbudowaną funkcjonalnością w zakresie zarządzania sprzętem, jest bardzo pomocnym narzędziem znacznie usprawniającym pracę administratorów i menedżerów IT nawet w stosunkowo niewielkich firmach, nie wspominając już o większych organizacjach wyposażonych w kilkaset czy kilka tysięcy komputerów.

Zainteresowanych tematyką inwentaryzacji oprogramowania zachęcamy też do lektury opublikowanych niedawno na łamach vortalu poradników Legalizujemy oprogramowanie w firmie i Inwentaryzacja oprogramowania w firmie. Autorem obu publikacji jest Łukasz Kosuniak - Microsoft Channel License Compliance Manager, który w polskim oddziale Microsoft odpowiada za współpracę z firmami sprzedającymi oprogramowanie oraz oferującymi usługi zarządzania licencjami Microsoft w ramach programów Software Assets Management i Microsoft License Management Program.

W ramach rozpoczętej w kwietniu ub.r. akcji Promujemy polskich autorów!, prezentujemy tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi, program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD) - TechCAD, sieciowy system archiwizacji danych - Ferro Backup System, menedżer plików - freeCommander, program do ewidencjonowania oraz zarządzania sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w firmie - Ewida Standard, narzędzie do trwałego i nieodwracalnego kasowania danych - Media Eraser, świetny dodatek do programu Microsoft Outlook będący namiastką dużo droższego serwera Exchange - C2PublicFolders, edytor stron WWW - CoreEditor, unikalny program do zarządzania produkcją rolną - Agronom 2005 czy program do kontroli rodzicielskiej Opiekun Dziecka w Internecie.

Wersję demonstracyjną e-Audytora można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT

© dobreprogramy
s