Nadciąga smog. Sprawdź jakość powietrza w SmogInfo autorów Transportoida

Nadciąga smog. Sprawdź jakość powietrza w SmogInfo autorów Transportoida17.10.2017 16:18
Nadciąga smog. Sprawdź jakość powietrza w SmogInfo autorów Transportoida

W mediach już pojawiają się pierwsze w tym roku raporty o przekroczeniu dopuszczalnych norm zanieczyszczeń powietrza w polskich miastach. Do listy aplikacji, które informują o tym na bieżąco na naszych smartfonach, w tym roku dołączył SmogInfo, należący do tego samego studia, co dobrze znany Transportoid.

SmogInfo, podobnie jak SmokSmog czy Kanarek, pobiera informacje ze stron lokalnych inspektoratów ochrony środowiska. Aplikacja ma też dostęp do danych historycznych, które pozwala przeglądać na wykresach, sięgających tydzień, 2 tygodnie, miesiąc i 2 miesiące wstecz. Znajdziemy tu też opisy każdego z badanych zanieczyszczeń i informacje o ich wpływie na rośliny i zwierzęta.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Ogromną zaletą SmogInfo jest dostępność eleganckiego widżetu (wymiary 4 ×5) na ekran domowy Androida. Można wybrać stację pomiarową, z której dane będą wyświetlane i częstotliwość odświeżania (co godzinę i rzadziej).

350205663127168961

Oczywiście aplikacja wyświetla też powiadomienia, jeśli wskazania dotyczące jakości powietrza będą na tyle niekorzystne, że lepiej nie wychodzić na zewnątrz. Najbliższą stację pomiarową można znaleźć na podstawie wskazań GPS-u smartfonu, na którym zostanie zainstalowana.

SmogInfo działa na Androidzie i iOS-ie. Aplikacja jest dostępna za darmo i bardzo estetyczna, ale sporadycznie wyświetla mało uciążliwe reklamy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)