Przekonaj się jak naprawdę wyglądają miejsca, gdzie kręcono Grę o Tron

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Jeśli widzieliście już nowy odcinek Gry o Tron, ale jeszcze wam mało, możecie spróbować zabić czas zwiedzając miejsca, gdzie był kręcony serial. Nie trzeba do tego ruszać się z domu – wszystkie plenery zostały zebrane w kolekcji Google Street View.

Na liście znalazły się takie plenery, jak zamek Winterfell (Irlandia Północna), Słoneczna Włócznia (twierdza w Almerii, Hiszpania), plenery Dubrownika, Arena Meereen (Osuna, Hiszpania) i wiele innych.

W sumie możemy wirtualnie zwiedzić 33 malownicze miejsca, oglądając panoramy 360°, mapy i najbliższą okolicę. Warto też włączyć widok satelitarny 3D, gdyż wiele z tych miejsc można obejrzeć także w postaci modeli, dzięki nowym możliwościom Google Earth. To też dobry wstęp do zaplanowania wycieczki po Europie i odwiedzenia wszystkich tych miejsc osobiście.

Pełną listę miejsc znajdziecie na stronie kolekcji. Każde miejsce zostało opatrzone opisem, nawiązującym do fabuły serialu Gra o Tron i zazwyczaj z powiązanym artykułem, skąd można dowiedzieć się więcej na ten temat.

© dobreprogramy