r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Przenośny antywirus od Microsoftu

Strona główna Aktualności

Firma Microsoft udostępniła program antywirusowy niewymagający instalacji.

Nowy antywirus nosi nazwę Microsoft Safety Scanner. Najprawdopodobniej opracowano go na podstawie znanego Narzędzia do Usuwania Złośliwego Oprogramowania (MSRT), które jest uruchamiane razem z comiesięcznymi aktualizacjami bezpieczeństwa. Podczas jednak gdy MSRT usuwało tylko pewien ograniczony zestaw najpopularniejszych wirusów, Safety Scanner posiada obszerną bazę szkodliwego oprogramowania. Nowy antywirus Microsoftu jest samodzielną aplikacją, niewymagającą instalacji. Oznacza to m.in., że nie aktualizuje się. W związku z tym Microsoft zaleca, aby nie używać wersji starszej niż 10 dni tylko ściągnąć nową. Podobnie jak w innych antywirusach, użytkownik może wykonać skanowanie szybkie, pełne lub o ustawieniach przez siebie zdefiniowanych. Wydajność narzędzia jest podobna do Microsoft Security Essentials, czyli całkiem dobra.

Microsoft informuje, że Safety Scanner nie zastępuje tradycyjnego antywirusa. Pozwala jednak szybko, bez instalacji wykonać skanowanie, np. przez uruchomienie programu z pendrive'a.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.