Kaspersky Free dostępny: darmowy antywirus metodą na Amerykanów?

Kaspersky Free dostępny: darmowy antywirus metodą na Amerykanów?

Kaspersky Free dostępny: darmowy antywirus metodą na Amerykanów?
Oskar Ziomek
26.07.2017 13:20

Na rynku pojawił się właśnie Kaspersky Free, darmowa wersja cenionego programu antywirusowego spod skrzydeł Kaspersky Lab. To oczywiście okrojona względem pełnej wersji edycja, jednak z pewnością wiele osób zechce ją zainstalować na swoich komputerach i wykorzystywać na co dzień. A to może być coś, czego firmie potrzeba, po tym jak jej aplikacjom postawiono zarzuty i zakazano ich używania w organizacjach rządowych w USA.

Sam antywirus oferuje prosty skaner plików, stron internetowych oraz maili, zaś w interfejsie nie znajdziemy reklam. Generalnie, jak na produkt darmowy, możliwości można uznać za dobre. Cieszy także estetyka interfejsu. Decyzję o wyborze można więc sprowadzić do mechanizmów wykrywania zagrożeń, w tym przypadku na szali stawiając dobrą opinię, która roztacza się wokół płatnych produktów zabezpieczających Kaspersky'ego.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Udostępnienie użytkownikom darmowej wersji antywirusa ma się przyczynić nie tylko do ogólnej promocji firmy, ale także ulepszenia pozostałych produktów i w efekcie zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników. Darmowe antywirusy mają mieć w tym swój udział dzięki wspomaganiu uczenia maszynowego powiązanego ze wszystkimi usługami zabezpieczającymi w ofercie.

Do pobrania już teraz?

Docelowo program ma być dostępny na całym świecie i na przestrzeni najbliższych miesięcy trafiać do użytkowników kolejnych regionów. Zauważyliśmy jednak, iż jest to najprawdopodobniej jedynie teoria lub dopuszczono się pewnego błędu, w wyniku którego darmową wersję antywirusa Kaspersky'ego można w naszym kraju pobierać już teraz (planowo ma to być możliwe dopiero w październiku).

Obraz

Po instalacji, aplikacja poprawnie wyświetla nazwę wersji, zaś zakładka z informacjami zawiera właściwe dla darmowego produktu dane. Informowani jesteśmy również o tym, że licencja wygaśnie za 365 dni – najprawdopodobniej będzie ją trzeba co roku darmowo odnawiać.

W związku z powyższym, Kaspersky Free już teraz jest dostępny do pobrania z naszej bazy aplikacji. Zaznaczamy jednak, że na tę chwilę nie można wykluczyć, iż udostępnienie programu jest pomyłką ze strony producenta i wkrótce możliwość pobierania zostanie wstrzymana do czasu zaplanowanej premiery w październiku. Tymczasem zachęcamy do instalacji i testów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (163)