Przydatna nowość w Steamie: możliwe wygodne przenosznie lokalnych plików gier

Strona główna Aktualności

O autorze

Niezbyt często zdarzają się aktualizacje Steama, które przynoszą funkcje istotnie wpływające na korzystanie z platformy. W najnowszej wersji klienta otrzymaliśmy jednak nowe możliwości zarządzania plikami lokalnymi.

A to z całą pewnością docenią użytkownicy, którzy kiedykolwiek próbowali przenieść pliki pobranych gier do folderu innego niż domyślny. Wymagało to mozolnego kopiowania ręcznego, a nierzadko zdarzało się, że takie działanie uszkadzało instalację. Przywrócenie sprawności wymagało niekiedy pobrania całej gry od nowa.

Z tym już jednak koniec. Odtąd Steam oferuje możliwość automatycznego przenoszenia plików. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na grę w bibliotece, a następnie przejść do jej Właściwości. W nowym oknie, na karcie Pliki lokalne, pojawi się tam lada moment opcja przenoszenia plików do wybranej lokalizacji bez ryzyka uszkodzenia gry.

Ponadto w nowej wersji Steama pojawiły się inne nowości, między innymi nowe funkcje Steam Controllera oraz innych padów. Korzystanie ze Steama na mniej popularnych dystrybucjach Linuksa ma się teraz odbywać bezproblemowo bez konieczności instalacji sterowników własnościowych. Najnowszą wersję klienta znaleźć można w naszej bazie.

© dobreprogramy
s