Publikacje z cyklu 'Bądź legalny' - reaktywacja

Strona główna Aktualności

O autorze

Jakiś czas temu publikowaliśmy na łamach vortalu, cotygodniowe informacje o wybranych produktach komercyjnych, na które warto zwrócić uwagę ze względu na korzystny stosunek ceny do możliwości.

Publikacjami z cyklu "Bądź legalny" pragnęliśmy udowodnić, że oprogramowanie komercyjne wcale nie musi kosztować - jak się często powszechnie uważa - "tysięcy" złotych i obalić główny argument użytkowników korzystających z pirackich kopii oprogramowania, którzy często twierdzą, że nie stać ich na zakup legalnej licencji ze względu na wysoką cenę, a z kolei darmowe alternatywy nie spełniają ich oczekiwań. Okazuje się bowiem, że bardzo często istnieją dużo tańsze wersje (lub odpowiedniki) nawet bardzo drogich rozwiązań, nie ustępujące znacznie w podstawowych zastosowaniach i dostępne prawie "na każdą kieszeń".

Cykl spotkał się z różnymi opiniami, również skrajnymi. Bardzo dużo osób dziękowało nam za wskazówki, część przysyłalo merytoryczne uwagi, nieliczni zaś zarzucali nam nawet - krzywdząco i niesłusznie - kryptoreklamę. I choć publikujemy na łamach vortalu wiele informacji o bezpłatnym oprogramowaniu, i to już praktycznie z każdej dziedziny, chcielibyśmy przypomnieć, że są jeszcze "rozwiązania środka". Na decyzję wpływ miały też - co może wydać się nieprawdopodobne - znaczne obniżenie cen opisywanych programów, sięgające w niektórych przypadkach nawet połowy wcześniejszej wartości. Podjęliśmy zatem decyzję aby wybrać z archiwalnych materiałów, publikowanych na łamach działu Aktualności, te najciekawsze i jednocześnie aktualizujące je, opublikować na łamach działu Artykuły - w miejscu gdzie będą łatwiej dostępne. Wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji się okazji z nimi zapoznać, zachęcamy do lektury.

Zaktualizowane publikacje można znaleźć w dziale ARTYKUŁY -> Bądź legalny

© dobreprogramy
s