Puran Defrag 7.7.1 Free Edition

Strona główna Windows Narzędzia Defragmentatory plików
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Puran Defrag to niewielki, ale bardzo szybki i skuteczny program do defragmentacji dysków. Poza standardową defragmentacją danych oferuje on także autorską technologię PIOZR (Puran Intelligent Optimizer), która w znaczący sposób zwiększa szybkość dostępu do najważniejszych plików.

Z biegiem czasu pliki przechowywane na dysku komputera ulegają fragmentacji. Oznacza to, że z różnych przyczyn ulegają one podziałowi, a ich poszczególne fragmenty zapisywane są w różnych obszarach dysku. Proces ten w dużym stopniu wpływa na zwiększenie czasu dostępu do takich danych, a co za tym idzie spada także ogólna wydajność systemu operacyjnego.

Puran Defrag jest prostym narzędziem, mającym zapobiegać takim właśnie sytuacjom. Umożliwia on przeprowadzenie defragmentacji dysku, w ramach której wszystkie rozrzucone fragmenty danych plików są wyszukiwane, a następnie przenoszone i zapisywane w zwartej postaci. Pozwala to na poprawę ogólnej wydajności systemu, ale również zwiększenie żywotności dysku twardego. Dodatkowym atutem programu jest technologia PIOZR, której zadaniem jest lokowanie często używanych i potrzebnych danych w obszarach dysku, do których dostęp jest najszybszy.

Podobnie jak inne defragmentatory dysków także Puran Defrag przed rozpoczęciem defragmentacji przeprowadza analizę nośnika, podczas której wyszukuje dane, które powinny zostać przelokowane. Program ponadto oferuje 2 tryby automatycznej pracy - zgodnie z ustalonym przez użytkownika harmonogramem lub przy każdym uruchomieniu systemu Windows. Ten ostatni daje możliwość defragmentacji różnego rodzaju komponentów systemowych, plików stronicowania itp., które podczas standardowej defragmentacji są niedostępne, gdyż pozostają w użyciu przez system.

Co istotne, Puran Defrag zużywa minimalne partie zasobów systemowych, dzięki czemu nie zakłóca on codziennej pracy z komputerem. Wykorzystuje on wolne zasoby tylko i wyłącznie wtedy, kiedy nie są one używane przez inne procesy działające w systemie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

niewielki, stosunkowo dobrze defragmentu, szybki
zawiera malvare Techgile
ocena użytkownika
27.01.2015 16:27 • Recenzja do wersji 7.7 Free Edition

Mógłbym napisać trochę szerszą recenzję tego programu jednak wszelkie jego zalety przyćmiewa fakt, że producent postanowił w najbardziej chamskiej formie przemycić w programie malware w postaci Techgile. W żaden sposób nie umożliwia odhaczenia by Techgile się nie instalował wraz z programem.
Podczas instalacji programu zostaje zamknięta każda z otwartych przeglądarek, w zasadzie zostaje ubity proces przeglądarki bez pytania, zainstalowane do każdej przeglądarki zostaje rozszerzenie Techgile oraz zainstalowana zostaje usługa.
Techgile widnieje również w zainstalowanych programach. Usunięcie już takie proste nie jest, zostawia śmietnik w systemie.

Tak więc moja "recenzję" można skwitować tylko w jeden sposób, stanowcze NIE dla programów, które w taki sposób przemycają na komputery użytkowników malware. Stąd też daję najniższą ocenę i bezwzględnie tego programu nie polecam.