QupZilla QupZilla 2.2.6

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

QupZilla to lekka i szybka przeglądarka internetowa, stworzona na bazie biblioteki Qt oraz silnika renderującego WebKit. Oferuje ona zestaw podstawowych funkcji, które z pewnością zadowolą większość użytkowników systemów Windows oraz Linux.

Aplikacja pozbawiona została wszelakich zbędnych wodotrysków, oferując użytkownikowi jedynie najistotniejsze funkcje, których nie powinno zabraknąć w przeglądarce internetowej. Znajdziemy wśród nich mechanizm kart do przeglądania wielu witryn w jednym oknie programu, wbudowany menedżer pobierania plików i czytnik kanałów RSS, narzędzia do obsługi historii przeglądania i zakładek, a także menedżera ciasteczek z możliwością filtrowania i usuwania pojedynczych pozycji.

Nie zabrakło również opcji przeglądania stron w trybie incognito, narzędzia do przechowywania haseł, obsługi skrótów klawiszowych oraz wsparcia dla motywów graficznych i rozszerzeń, z pomocą których dostosujemy zarówno aspekty wizualne aplikacji, jak również oferowaną przez nią funkcjonalność. QupZilla obsługuje serwery proxy, pozwala na import ustawień i zakładek z innych przeglądarek oraz wspiera wiele najpopularniejszych systemów kodowania znaków.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Małe zapotrzebowanie na zasoby, szybkość stabilność, wysoce konfigurowalna, wbudowany Adblock itp.
Za mało rozszerzeń, wersje na niektóre dystrybucje Linuksa nie zawsze aktualne.
ocena użytkownika
02.04.2016 13:09 • Recenzja do wersji 2.0.0

Obok np. K-Meleona, to obecnie jedna z najlżejszych i najszybszych spośród przeglądarek mniej niszowych, względnie popularnych. Wbudowany Adblock i spore możliwości konfiguracyjne popychają ją ku określeniu jej cech jako to, co zwie się stabilnością, szybkością działania i bezpieczeństwem. Nie odnotowałem zawieszenia stron czy samej aplikacji. Ślicznie, że jest również w portable oraz wersja (na stronie domowej) na Linuksa, niestety zdarza się, że nie na każdą dystrybucję jest aktualna, ale i tak jest okej. Kiedy zacznie się używać można się przyzwyczaić i polubić.
Posiada duże możliwości konfiguracyjne również jeśli chodzi o wygląd. Brakuje mi co prawda kilku wtyczek które są dostępne dla przeglądarek opartych na Chromium czy Firefox - taki mały minus, można za to nieźle podkręcić ustawienia prywatności. Wymaga skonfigurowania aby mogła służyć w pełni i może to jest powodem, że niektórzy wypowiadają się o niej mało pochlebnie - cóż kilka minut trzeba poświęcić, to względnie może być dużo dla niektórych, a dla mnie jest w sam raz. Pod Windows używam jako domyślnej obok SeaMonkey i Chromium
Na Linuksie używam jako jednej z kilku, nie domyślnej, ale również bardzo często.
Godna uwagi i godna polecenia.