RealWorld Paint 2013.1 SP1

Strona główna Windows Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RealWorld Paint to darmowa aplikacja przeznaczona do tworzenia i edycji grafiki rastrowej oraz wektorowej w ramach jednego projektu. Program można wykorzystać zarówno do rysowania, retuszowania zdjęć i tworzenia animacji poklatkowych.

Aplikacja oferuje szereg narzędzi umożliwiających edycję i tworzenie grafik. Wśród nich znajdziemy tak podstawowe jak laso, pędzel, wypełnienie, kształty, pokrycie cieniem, skraplanie, zaznaczenie, klonowanie, retusz, usuwanie efektu czerwonych oczu, kadrowanie, różdżka itp. RealWorld Paint oferuje również funkcję tworzenia stylów (skos, cień, wypełnienie, zarys lub poświata) dla warstw z możliwością eksportu ustawień końcowego efektu do zewnętrznego pliku. Jedną z ciekawszych opcji edytora jest obsługa zarówno warstw rastrowych i wektorowych w ramach jednego projektu. Kształty i obiekty na warstwie wektorowej można dowolnie modyfikować i kolorować. Program umożliwia również import masek z plików PSD w formacie wektorowym.

Niewątpliwie kolejną dużą zaletą RealWorld Paint jest możliwość importowania projektów zapisanych przez zewnętrzne aplikacje w tym edytory Photoshop, GIMP oraz Paint.net. W przypadku bardzo rozbudowanych projektów niektóre elementy na płótnie mogą odbiegać wyglądem i rozmieszczeniem od oryginalnego układu. Ponadto program z powodzeniem można wykorzystać do tworzenia prostych animacji GIF.

RealWorld Paint wyposażony został dodatkowo w obsługę gestów myszki, funkcję eksportowania grafik na potrzeby Internetu, możliwość zarządzania filtrami z aplikacji Photoshop, filtr usuwania szumów czy proste narzędzie do generowania znaków wodnych na plikach graficznych. W aplikacji nie zabrakło również trybów przenikania warstw czy zapisu projektów wektorowych w formacie SVG. Zaawansowani użytkownicy mogą również tworzyć własne skrypty filtrów przy wykorzystaniu języka JavaScript.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

obsługa zarówno warstw rastrowych i wektorowych w ramach jednego projektu -dodatkowe wtyczki do programu, -możliwość tworzenia własnych skryptów w JS
- W przypadku mocno rozbudowanych projektów niektóre, elementy mogą odbiegać wyglądem i rozmieszczeniem od oryginału. - przetłumaczone 70% interfejsu
ocena użytkownika
05.11.2013 14:58 • Recenzja do wersji 2013.1 SP1

RealWorld Paint to znakomity bezpłatny program do tworzenia i edycji zarówno grafiki rastrowej jak i wektorowej. Charakteryzuje się dość prostym, a jednocześnie bardzo rozbudowanym interfejsem. Aplikację tę z powodzeniem wykorzystamy zarówno do rysowania, retuszowania i obróbki zdjęć oraz do tworzenia animacji poklatkowych. Do dyspozycji mamy tu również szereg narzędzi umożliwiających edycję i tworzenie grafik. Znajdziemy wśród nich tak znane i sprawdzone: pędzel, lasso, klonowanie, kadrowanie, różdżkę, wypełnienie, zaznaczanie, kształty, retusz, pokrycie cieniem, skraplanie, czy też towarzyszące we wielu podobnych aplikacjach usuwanie efektu czerwonych oczu, jak również przechwytywanie zrzutów ekranu.

Bardzo dużą zaletą tego Programu jest możliwość importowania projektów zapisanych przez zewnętrzne aplikacje takie jak Photoshop, GIMP czy Paint.net. Ale RealWorld Paint posiada jeszcze więcej zalet, jak choćby możliwość importu masek z plików PSD w formacie wektorowym, czy funkcje tworzenia stylów (cień, skos, zarys, poświata czy wypełnienie) dla warstw z możliwością eksportu ustawienia końcowego efektu, do zewnętrznego pliku.

Tak jak wspomniałem również za pomocą tego programu utworzymy proste animacje GIF. Warto jeszcze wspomnieć o obsłudze gestów myszki, czy funkcję eksportowania grafik na potrzeby Internetu, z możliwością zarządzania filtrami z aplikacji Photoshop, filtr usuwania szumów czy też narzędzie do generowania znaków wodnych na plikach graficznych. W aplikacji znajdziemy również tryb przenikania warstw czy zapisu projektów wektorowych w formacie SVG.
Program obsługuje najpopularniejsze formaty grafiki rastrowej (BMP, JPEG, JP2/JPC, PNG, GIF, PSD, XCF, PDN, RLI, WEBP), wektorowej (SVG) i animacji (GIF), a za pomocą wtyczek można go rozszerzyć o obsługę wielu innych formatów plików.

Reasumując RealWorld Paint całkiem zasłużenie urasta do miana jednego z najlepszych edytorów graficznych, i to zarówno w aplikacjach bezpłatnych, jak i komercyjnych.