r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rebelle 2.0.3

Strona główna Windows Grafika Programy do malowania
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Rebelle to program do malowania na komputerze z wykorzystaniem narzędzi imitujących naturalne. Jego twórcy zapewniają, że udało im się opracować najlepsze na rynku algorytmy oddające zachowanie, przepływ i spontaniczność tradycyjnych materiałów. Najmocniejszą stroną Rebelle jest symulacja materiałów, które bazują na wodzie. Akwarelę i tusze można wysuszyć, a potem zmoczyć ponownie i rozmazać, co daje niebanalne efekty i poczucie, jakbyśmy mieli w rękach prawdziwe narzędzia. Można nawet przechylić szkicownik i obserwować, jak woda spływa, zabierając ze sobą odrobinę farby.

Galeria programu

Program pozwala także na łączenie narzędzi mokrych z suchymi i malowanie na warstwach, które można następnie nakładać na siebie na 23 sposoby. Oczywiście nie zabrakło dobrej obsługi tabletów graficznych firmy Wacom, choć ogranicza się ona do odczytywania nacisku.

Rebelle daje do dyspozycji użytkownika akwarele, farby akrylowe, pastele, ołówki, pióro z tuszem, markery, aerograf i gumkę, a także kilka typów papieru do rysowania i malowania. Poza tym można nałożone materiały wysuszyć, odsączyć papier, zmoczyć ponownie, rozmazać na kilka sposobów i oczywiście pobrać kolor z odpowiedniego punktu próbnikiem. Mieszanie barw także może odbywać się na kilka sposobów, a ulubione kolory można zapisywać w palecie. Interfejs programu jest bardzo prosty i nawet początkujący użytkownicy nie powinni mieć z nim problemów.

Wersja próbna Rebelle jest bardzo ograniczona. Program pozwala przetestować wszystkie narzędzia, ale możemy malować przez 30 dni tylko na jednym rodzaju papieru z logo programu na środku.

Producent programu wciąż eksperymentuje z nowymi rozwiązaniami. Malowanie narzędziami z Rebelle jest możliwe także w przeglądarce na stronie programu zupełnie za darmo. Wymaga niestety Javy.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Rebelle – doskonałe cyfrowe akwarele, także w przeglądarce

8
OPROGRAMOWANIE 25.05.2015 | Anna Rymsza

Wydawałoby się, że w kwestii malowania cyfrowego już wszystko zostało powiedziane, ale nie brakuje deweloperów, którzy starają się świeżo spojrzeć na sprawę. Niewielka firma Escape Motions udostępniła Rebelle – program do malowania na komputerze z wykorzystaniem narzędzi imitujących naturalne. Należy tu zaznaczyć, że akwarele i tusz są modelowane bardzo dobrze i niedrogi Rebelle będzie poważnym konkurentem dla ArtRagea. Twórcy Rebelle zapewniają, że udało im się opracować najlepsze na rynku algorytmy oddające zachowanie, przepływ i spontaniczność tradycyjnych materiałów. Trudno powiedzieć…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 30.04.2016 19:19

te gry muszą być super

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.