reklama

Reboot Restore Rx 2.2

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Reboot Restore Rx to darmowe i godne uwagi narzędzie, służące do wykonywania pełnych kopii zapasowych systemu Windows. Charakteryzuje się ono prostą obsługą, nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy, a jego konfiguracja ograniczona została do minimum.

Konfiguracja programu rozpoczyna się już w trakcie jego instalacji. Użytkownik definiuje wtedy partycje, które uwzględniane będą podczas wykonywania kopii zapasowych w formie plików z obrazem. Dodatkowo wraz z narzędziem instalowana jest specjalna konsola odzyskiwania, która uruchamiana jest podczas startu środowiska Windows. To właśnie ona odpowiada za przywracanie zawartości dysku twardego z backupu podczas każdego uruchamiania systemu operacyjnego. Jej działanie może zostać wyłączone z poziomu ustawień narzędzia, które dostępne jest w postaci ikonki w zasobniku systemowym.

Reboot Restore Rx to doskonałe rozwiązanie, które swoje zastosowanie znajduje m.in. na publicznych komputerach. Użytkownik takiej stacji roboczej ma pełną kontrolę nad systemem i zawartością dysku twardego. Może on dowolnie usuwać pliki, instalować i odinstalowywać oprogramowanie, modyfikować rejestr Windows, a wszystkie te operacje zostaną cofnięte podczas ponownego uruchomienia komputera, kiedy to nastąpi przywrócenie zawartości partycji z kopii zapasowej. Program z powodzeniem wykorzystywany może być również na domowych komputerach, na których często instaluje się np. nowe sterowniki, aplikacje w fazie rozwojowej itp.

Ponadto funkcje oferowane przez aplikacje zapewniają ochronę MBR oraz wsparcie dla VMWare.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
reklama

Komentarze

0 nowych
ValNar   8 #12 26.04.2018 06:55

1. Ten program jest ewidentnie stworzony dla komputerów publicznych (biblioteka, kafejka internetowa itp.) Przeprowadza się instalację systemu wraz ze sterownikami oraz podstawowymi programami, a następnie tworzy się tym narzędziem obraz i pozwalana na tak stworzonym systemie robić co się chce. Po ponownym uruchomieniu komputera przywraca on system do stanu pierwotnego.

2. Analogicznie można zrobić obraz tuż przed testowaniem sterowników, oprogramowania lub zwyczajnie jednorazowego wykorzystania konkretnego programu (np. do wypełnienia PITa w danym roku) po czym przywraca się system do stanu sprzed testów, a następnie sam program należałoby również odinstalować, gdyż jego codzienne używanie na domowym komputerze nie ma sensu.

Autor edytował komentarz w dniu: 26.04.2018 07:16
gablot   3 #11 06.02.2018 12:53

Czy jest podobny program ale zupełnie bezpłatny?

  #10 25.11.2015 14:01

skoro reboot odwraca wszystkie zmiany to.... także wywala i wirusy :) Ale problem jest inny co z aktualizacjami Windy? Proste zapłać i masz :)

  #9 28.10.2015 11:11

Program jest ok i w/w rzeczy zostały naprawione wystarczy szukać http://community.horizondatasys.com/forum/reboot-restore-rx/2953-volume-used-spa...

Luc3k   9 #8 15.09.2015 08:50

Czy jest dostępna, działająca wersja dla Windows 10?

  #7 10.09.2015 22:51

Wszystko ładnie pięknie w teorii, ale w praktyce już niekoniecznie. Ja wywaliłem go po 2 dniach.

Program potrafi nieźłe zamulić kompa. Im dłużej jest zainstalowany, tym gorzej komputer pracuje. Wynika to głównie z tego, że na partycji (systemowej) na której zostało wcześniej JEDNORAZOWO włączone przywracanie, od razu po uruchomieniu kompa zapisuje ciągle jakieś dane NAWET GDY PRZYWRACANIE JEST WYŁĄCZONE (restarty nie pomagają), powodując bardzo szybkie kurczenie się wolnego miejsca. Ryje przy tym dysk tak, że człowiek się zastanawia, czy z dysku twardego nie zrobi mu się płyta winylowa z pięknie wyżłobionymi ścieżkami ;) A im dalej w las tym gorzej.

Efekt tego jest taki, że po którymś z kolei (kilkanaście razy) przywróceniu parycji z kopii zapasowej program spowodował mi uszkodzenie systemu plików i utratę niewielkiej (na szczęście) ilości danych na partycji systemowej. Check disk przywrócił część utraconych danych, ale nie wszystkie.

Podsumowując, program NIE JEST BEZPIECZNY DLA DYSKU, A W SZCZEGÓLNOŚCI DLA ZAPISANYCH NA NIM DANYCH I NIE NADAJE SIĘ DO STAŁEGO I CZĘSTEGO UŻYTKOWANIA. Co najwyżej od czasu do czasu gdy zajdzie potrzeba, z tym, że niesie to ze sobą ryzyko utraty tego, co na dysku już jest.

  #6 15.04.2015 13:51

Reboot Restore Rx - YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=eLk1kEgJl0o

  #5 16.03.2015 20:42

@r. (niezalogowany): a po co mieć aktywny RR podczas codziennych prac na kompie? Ja go uaktywniam tylko, gdy zaczynam testowanie jakiegoś softu, ustawień, itp. Normalnie jest wyłączony. Antywirusa nie zastępuje. To nie ta kategoria. Na codzień nie ma sensu mieć RR aktywnego i co reboot cofać się do… wczoraj. Praca na kompie to nie dzień świstaka ;-)
BTW RR nie wykonuje "pełnych kopii" typu ghost - po instalacji _i użyciu_ z dysku ubywa nie więcej niż 200-300MB (tracklog wykonanych zmian +kopia plików), a przywrócenie trwa tyle co reboot. Pełna kopia typu ghost przywraca się około 10 minut.

  #4 09.01.2015 08:19

A co z aktualizacją antywirusa?

  #3 11.12.2014 21:46

Ale jaja... można wyrabiać co się chce z Systemem, nawet chyba zawirusowałem bo już ledwie zipie od testów!
Ale oczywiście dzięki programowi Reboot Restore, tzn. kopii zapasowej z bacupu nic się nie stało Oryginałowi :)
W takim razie chyba antywirus do niczego nie jest potrzebny, czy jak? Moja ocena programu to: 10/10.

ste-fan   13 #2 18.11.2014 18:26

czyli coś więcej niż kopia zapasowa windows ? A robi przyrostowe kopie ?

memnon   8 #1 18.09.2014 19:29

Pasuje tu jak ulał bo to naprawdę dobry program :) . Polecam .

reklama