r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Red Hat Global Desktop w listopadzie

Strona główna Aktualności

W maju informowaliśmy o zapowiedzi wydania przez firmę Red Hat nowej dystrybucji Linuksa przeznaczonej na komputery biurkowe. System Red Hat Global Desktop początkowo miał pojawić się we wrześniu, jednak najprawdopodobniej zostanie wydany dopiero w listopadzie.

Nowy system ma być konkurencją dla SUSE Linux Enterprise 10 Desktop firmy Novell i Ubuntu, a jego bazą będzie Red Hat Enterprise Linux 5.1. Opóźnienie premiery wynika z chęci zwiększenia kompatybilności ze sprzętem, gdyż początkowo system miał współpracować tylko z notebookami Classmate Intela.

Global Desktop będzie zawierał zestaw kodeków do multimediów rodziny Windows Media i muzyki w formacie MP3. Początkowo miały one pochodzić od Microsoftu, lecz ten uzależnił ich udostępnienie od podpisania umowy patentowej. Taki warunek był nie do przyjęcia, więc użyto kodeków od Fluendo, używanych w między innymi w GStreamer Multimedia Framework, który jest bazą między innymi dla odtwarzaczy Totem, Rhythmbox i Banshee.

Red Hat Global Desktop raczej nie będzie skierowany do odbiorców indywidualnych, głównymi odbiorcami będą firmy i instytucje rządowe, w których może być dobrym uzupełnieniem serwerowego Enterprise Linux.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.