Red Hat i Microsoft uruchomią biznesowego Linuksa w chmurze

Red Hat i Microsoft uruchomią biznesowego Linuksa w chmurze

Red Hat i Microsoft uruchomią biznesowego Linuksa w chmurze
04.11.2015 16:40

Firmy Microsoft i Red Hat ogłosiły, że będą współpracować. Celem jest umożliwienie uruchamiania różnych produktów Red Hata na platformie obliczeniowej Azure.

W umowie chodzi oczywiście o zdobywanie nowych klientów i dostarczanie ciekawszych możliwości obecnym. Microsoft chwali się, że 80% przedsiębiorstw z rankingu Fortune 500 korzysta z jego chmury. Połączenie sił z liderem rynku biznesowych dystrybucji Linuksa ma umożliwić kolejnym firmom płynną migrację na platformę Azure.

Najprościej mówiąc chodzi o to, żeby można było używać tego, co się już zna i korzystać ze swojej wiedzy, ale mieć dostęp do wszystkich zalet środowiska chmurowego – Scott Guthrie, szef Cloud and Enterprise Group w Microsofcie

Współpraca między firmami zakłada między innymi, że w najbliższych tygodniach Azure zdobędzie certyfikat Red Hat Certified Cloud and Service Provider. Klienci Microsoftu będą więc mogli bezproblemowo uruchamiać na platformie swoje aplikacje i Red Hat Enterprise Linuksa, zarówno z wykorzystaniem Hyper-V, jak i Azure'a. Subskrybenci usługi Red Hat Cloud Access będą mogli uruchamiać w Azure swoje obrazy maszyn wirtualnych.

Z kolei klienci korzystający już z Azure'a będą mogli uruchomić takie narzędzia, jak Red Hat JBoss Enterprise Application Platform, Red Hat JBoss Web Server, Red Hat Gluster Storage i OpenShift. Obrazy RHEL-a będą dostępne w Azure Marketplace i wspierane przez producenta. Będzie można też uruchomić system na życzenie, płacąc tylko wtedy, gdy jest wykorzystany.

Obraz

Współpraca będzie także miała wpływ na rozwój .NET Frameworka na Linuksa, otwartego rok temu. Deweloperzy będą mieli dostęp do frameworka w produktach Red Hata, w tym na RHEL-u, który będzie referencyjnym systemem dla rozwijania .NET Core dla Linuksa.

Ponadto przemieszane zostaną działy świadczące wsparcie techniczne klientom i obie firmy będą mogły pomóc zarówno przy platformie Azure, jak i samym Red Hat Enterprise Linuksie. Z punktu widzenia klienta wszystko ma być zunifikowane i jednolite.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)