reklama

Red Hat dołącza do sojuszu z Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W ostatnich dniach sporo się działo na linii Microsoft - Novell, między innymi firmy te nakreśliły wspólną wizję współpracy w najbliższym czasie, o czym pisaliśmy wielokrotnie na łamach vortalu. Teraz do grona współpracujących z korporacją z Redmond dołącza także Red Hat, obok Novella kolejna firma silnie wspierająca rozwiązania Open Source.

Red Hat dołącza do Interop Vendor Alliance, sojuszu firm skupionych wokół opracowywania technologii, które pozwalają swoim produktom na wzajemną bezproblemową współpracę. Z uwagi na fakt, że największy udział w rynku przypada firmie Microsoft, to właśnie kompatybilność z Windows jest głównym przedmiotem prac członków sojuszu. W oficjalnym komunikacie prasowym Red Hat zapowiedział, że jego celem jest zagwarantowanie, by rozwiązania Open Source pracowały stabilnie i efektywnie także tam, gdzie główną rolę odgrywa system z Redmond. Jak mówi Shaun Connolly, vice-president z Red Hat, chodzi o zapewnienie użytkownikom transparentnej pracy, bez względu na heterogeniczność środowiska.

Przykłady takich firm jak Novell czy Red Hat pokazują nowy trend w dalszym rozwoju rozwiązań Open Source. Firmy zajmujące się dystrybucją i wsparciem wolnego oprogramowania dochodzą do wniosku, że najlepszą metodą dotarcia do większej liczby odbiorców jest upewnienie się, że ich produkty są kompatybilne z Windows.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama