r   e   k   l   a   m   a
reklama

Relacja z Time To Play 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać przeciętnemu zjadaczowi chleba, w naszym kraju growych turniejów maści wszelakiej nie brakuje. Przyczyniają się do tego chociażby miłośnicy serii takich jak dla przykładu Pro Evolution Soccer, którzy często bez wsparcia większych sponsorów i dużego wkładu finansowego potrafią regularnie organizować atrakcyjne zmagania przyciągające duże ilości graczy z całej Polski. Na szczęście coraz częściej odbywają się u nas także imprezy te bardziej komercyjne, gdzie główną zachętą do wzięcia w nich czynnego udziału są (obok wspaniałej zabawy naturalnie) przeważnie atrakcyjne nagrody.

Mający niedawno miejsce w Poznaniu na Malcie multiturniej nazwany Time to Play był czymś pośrednim – zorganizowane „od graczy dla graczy” zamknięte przedsięwzięcie cechowała wyjątkowa atmosfera spotykana tylko na lokalnych LANach, a równocześnie zwycięzcy mogli liczyć na to, że ich wysiłki zostaną docenione w sposób całkiem materialny. Ten, kto zdecydował się wcześniej zarejestrować, aby w dniach 19 i 20 lipca odwiedzić stolicę wielkopolski miał możliwość spróbowania swych sił w klanowych zmaganiach w Counter Strike’a i gry z serii Battlefielda. Nie zapomniano również o graczach konsolowych, czego efektem był emocjonujący turniej w Tekken 5: Dark Resurrection, w którym zmierzyła się ze sobą spora część reprezentantów czołówki polskiej sceny Tekkena. Emocji nie brakowało.

Lokalizacja okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, ponieważ okolice ośrodka na Malcie to tereny naprawdę bardzo malownicze. Poza tym, że tuż obok na graczy czekało ogromne sztuczne jezioro, mogli oni liczyć na odpowiednią ilość punktów gastronomicznych, camping oferujący noclegi w dobrych warunkach za stosunkowo niską cenę, a także kilka innych atrakcji. Dało się bez problemu coś zjeść, odpocząć i w spokoju pogadać ze znajomymi (albo z nimi potrenować w domku), co w przypadku takich wielogodzinnych przedsięwzięć okazuje się istotne. Osobiście mamy nadzieję, że miejscówka zostanie konkretniej doceniona i w przyszłości odbędzie się tam jeszcze niejedna tego typu impreza, tym bardziej, iż na sam budynek, gdzie toczyły się turnieje również nie można było narzekać. Co prawda pomieszczenie przewidziane pod zmagania nie było jakoś strasznie olbrzymie, lecz doskonale spełniło swe zadanie – nie uświadczyliśmy większego tłoku, przez co rozgrywki odbywały się w całkiem komfortowych warunkach. Przeszkadzać mogła co najwyżej wysoka temperatura wewnątrz sali, ale to niestety często jest po prostu nieuniknione przy letniej aurze.

[image source="Galerie/Inne/Time_To_Play_2008_-_Komputery:9294" mode="normal"]

Gdy pierwszego dnia zmagań pojawiliśmy się na turniejowej sali pierwszą rzeczą, która rzuciła się w oczy była bardzo duża ilość sprzętu komputerowego zapewnionego przez organizatorów. Liczba stanowisk przeznaczonych pod gry PC z miejsca rozwiała nasze obawy odnośnie jakichś niedoborów w tym aspekcie. Cieszy fakt, że sponsorzy nie pozostają obojętni w stosunku do tego typu imprez i chętnie wypożyczają potrzebne urządzenia. Trochę gorzej sprawa wyglądała na początku w przypadku turnieju Tekken 5: Dark Resurrection, bo o ile samych konsol nie brakowało, tak na telewizory panował na starcie pewien deficyt. Problem na szczęście udało się w szybko rozwiązać i później ze stanowiskami nie było większych problemów. Zapewniono przy tym i odpowiednią porcję czasu na sparingi, a wszystko po to, by gracze nie przystępowali do turnieju „z biegu”, tylko już odpowiednio rozgrzani oraz w pełni swych możliwości.

1 2 następna
© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial