r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Rośnie potężny konkurent TP S.A.

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informuje Gazeta Wyborcza, po wielu latach przymiarek Polskie Sieci Elektroenergetyczne łączą swe aktywa telekomunikacyjne. W czerwcu tego roku ma się pojawić pod nową marką potężny rywal TP SA. Niedługo potem zaczną szukać na niego kupca

Nowy operator ma być konsolidowany wokół spółki Tel-Energo - po TP SA największym operatorze w dziedzinie transmisji danych i dzierżawy łączy. Tel-Energo ma połączyć się z Telbankiem, który kupiło w połowie ubiegłego roku od NBP i banków komercyjnych. Projekt pod nazwą "Jedna firma" ma być przedstawiony 10 marca na WZA Tel-Energo i Telbanku, które mają zdecydować o integracji. Jak zapowiada wiceprezes PSE Piotr Rutkowski, integracja zakończy się w czerwcu tego roku.

Powstałaby w ten sposób firma o aktywach wartości 650 mln zł i 423 mln zł zł łącznych przychodów za ubiegły rok. Stawia ją to w gronie kilku największych rywali TP SA w łączności stacjonarnej: za Netią (704,5 mln zł przychodów), a przed Telefonią Dialog (390,8 mln zł).

Więcej informacji w artykule na łamach Gazety Wyborczej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.