Rozmowa z Pawłem Reszczyńskim z Symanteca

Strona główna Aktualności

O autorze

Przy okazji premiery Symantec Endpoint Protection udało nam się namówić Pawła Reszczyńskiego z Symanteca na wspólną kawę we wrocławskim hotelu Holiday Inn i rozmowę o firmie, jej obecności w Polsce i produktach. Pytaliśmy, czym zajmuje się polski oddział - tu przyznamy od razu, że odpowiedź mile nas zaskoczyła - rozmawialiśmy o oprogramowaniu dla użytkowników indywidualnych z serii Norton oraz o technologiach Symanteca dla klientów biznesowych.

Tomek Bryja, który z naszej strony prowadził rozmowę, nie przebierał w pytaniach - dowiedzieliśmy się dla porządku nie tylko, czym różni się Norton Internet Security od Nortona 360, ale i tego co Symantec zrobił z Norton Commanderem, czy miłośników Partition Magica czeka podobny zawód, pytaliśmy o to co Symantec już teraz robi dla użytkowników systemów Linux, o to czemu warto wydać pieniądze na serwerowe rozwiązania antyspamowe Symanteca, skoro np. bardzo atrakcyjne ASSP dostępne jest za darmo. Rozmawialiśmy też o tym, jak Symantec widzi przyszłość swoich produktów na rynku, na który coraz odważniej wkracza Microsoft implementując w systemie sporo narzędzi oferowanych przez Symanteca jako osobne produkty (jak np. elementy System Worksa czy Network Access Controll).

Nagranie rozmowy, którą - czego nie widać - musieliśmy w pewnym momencie przerwać i zacząć od nowa, trwa niecałą godzinę i mamy nadzieję, że okaże się dla słuchaczy równie interesujące, jak dla nas okazało się spotkanie z panem Pawłem.

Polecamy Rozmowę z Pawłem Reszczyńskim z Symanteca (materiał wideo, 50 minut)

© dobreprogramy