Ruszył Dzień Bezpiecznego Komputera

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj startuje po raz pierwszy w Polsce akcja Dzień Bezpiecznego Komputera. Jej celem jest popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci (wirusom, robakom, włamaniom hakerskim itp.). W ramach programu przewidziano szereg aktywności skierowanych do różnych grup użytkowników komputerów, które obejmą swym zasięgiem całą Polskę.

To właśnie dziś Gazeta Wyborcza, Radio Zet i TVN będą mówić, pisać i pokazywać jak zabezpieczyć swój komputer - ten w biurze i ten w domu. To dziś uczniowie w szkołach i studenci na uczelniach dowiedzą się na lekcjach informatyki jak zabezpieczyć komputer. Dziś ponad 2500 administratorów zacznie rywalizację w interaktywnej grze Strażnik Systemu przeprowadzanej na łamach portalu Windows2003.pl.

Jak mówią organizatorzy akcji: Chcemy aby dziś jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo ich komputera oznacza bezpieczeństwo ich danych zgromadzonych w tym komputerze. Zdali sobie sprawę jak łatwo można je stracić, ale także jak łatwo przed tą stratą można się zabezpieczyć. W naszych propozycjach każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzień Bezpiecznego Komputera objął swym patronatem Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski. W projekt włączyły się ponadto firmy oraz organizacje zajmujące się bezpieczeństwem sieci komputerowych. Są to m.in. firmy: Microsoft, Intel, Hewlett-Packard, Symantec, PKO Bank Polski, Telekomunikacja Polska, G DATA, i RSA Security oraz organizacje takie jak CERT (Computer Emergency Response Team) i Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Wsparcia udzieliły także Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu oraz Ministerstwo Nauki i Informatyzacji.

© dobreprogramy
s