reklama

Rysiek

Strona główna Android Podróże i transport Fotoradary i ostrzeganie
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Rysiek pozwala na pozyskiwanie informacji o zagrożeniach na drodze, a także informowaniu o fotoradarach i patrolach policyjnych. Stworzony przez firmę tworzącą nawigację NaviExpert stanowi jej uzupełnienie. Jest udostępniany za darmo i bazuje na działalności społeczności: to użytkownicy zgłaszają zauważone problemy i punkty na które trzeba uważać, a następnie informowani są o nich inni uczestnicy ruchu drogowego korzystający z aplikacji.

Po zainstalowaniu Ryśka użytkownik jest witany kreatorem, w którym musi założyć konto (możliwe jest skorzystanie z konta Facebookowego), lub też zalogować się do już istniejącego. Po zalogowaniu aplikacja przechodzi do działania i informuje użytkownika o ewentualnych problemach korzystając z jego lokalizacji. Główne okno przedstawia uproszczoną mapę z zaznaczonymi punktami na które należy zwrócić uwagę, prędkość pojazdu jakim się poruszamy, a także obowiązujące ograniczenie prędkości. Aplikacja informuje o takich zagrożeniach i problemach na drodze jak: mobilne i stacjonarne fotoradary, patrole policyjne, złe warunki pogodowe, drogi w remoncie, stłuczki i wypadku, kontrola policyjna, a także blokada drogi. W przypadku innego zdarzenia użytkownik może skorzystać jeszcze z oznaczenia „uwaga”.

Działanie Ryśka opiera się na społeczności: to użytkownicy korzystają z aplikacji i informują innych o zdarzeniach na drodze, informacje są przesyłane w czasie rzeczywistym. Aplikacja dodatkowo posiada źródła zewnętrzne, dzięki czemu ilość informacji jest naprawdę duża. Za zgłaszanie problemów użytkownicy otrzymują punkty, które wraz z rankingiem mogą sprawdzić w ustawieniach. Te pozwalają na włączenie ostrzeżeń głosowych o poszczególnych zdarzeniach, a także informacji o konieczności zmniejszenia prędkości. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada w pełni spolszczony interfejs.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze, Stabilny, Aplikacja bez błędów, Ciągle rozwijany
Brak wyłącznika odtwarzania dźwięku przez bluetooth
ocena użytkownika

Generalnie jestem posiadaczem aktywnych aplikacji NaviExpert, Automapa oraz bezpłatnych Map Google, Yanosik, Here, Waze. Testowałem Sygic oraz TomTom. Jako kierowca auta osobowego, który nie może usiedzieć w domu ciągle w wolnym czasie gdzieś wyjeżdżam na weekendy oraz dużo w tygodniu jeżdżę po mieście. Moją pierwszą nawigacją była AutoMapa na urządzeniu dedykowanym już w czasach pierwszych nawigacji. Miałem sentyment do tego programu i bardzo go faworyzowałem kiedy pojawił się najpierw na moim telefonie z Windows Mobile i później na Androidzie. Jednak ta aplikacja rozwijała się bardzo powoli i do tej pory czegoś jej brakuje wg. mnie w tempie rozwoju i kontaktu z klientem.

Następnie przygodę rozpocząłem z Mapami Google. Tam aplikacja jako nawigacja nie była taka lekka w działaniu i wymagała połączenia z Internetem co nie było takie tanie na początku pojawiania się smartfonów. Jednak teraz sytuacja się całkiem zmieniła. Ta mapa ma chyba najlepsze informacje o aktualnym natężeniu ruchu. Omija korki świetnie. Używam jej aktualnie jako mojej podstawowej nawigacji. Od kilku ostatnich aktualizacji jest możliwość tak długo wyczekiwanego zapisu map offline i to nawet na karcie pamięci zewnętrznej.

Mapy Here, TomTom lub Sygic... tam brakuje wielu ulic. Mapy mają duże braki adresowe. Nie jeździłem z nimi za długo. Szybko z nich zrezygnowałem.

Waze, które zostało wykupione przez Google radzi sobie ostatnio bardzo dobrze. Wyznaczane drogi oraz baza POI i łatwość ich wyszukiwania jest bardzo dobra. Nawigacja jest dobra ale za Mapami Google. Tak jakby dane o trafiku spływały do nich z opóźnieniem. Jednak jest to aplikacja która ma wszystko w jednym. Łączy mapy Google z informacjami o misiaczkach. Jest to produkt dobrej jakości ale ludzie po instalacji stwierdzają chyba, że jest za mało użytkowników i rezygnują z niego. Ta nawigacja ma potencjał. Zmiany w mapie są wprowadzane przez regionalnych edytorów map, którym może zostać każdy wazer.

Yanosik to aplikacja, która zapoczątkowała wyprzedawanie radia CB albo wywalanie ich w "kąt" w naszych domach. Na początku była to aplikacja tylko do zgłoszeń. Teraz zaprasza nas na hotdogi, kawę, hamburgery lub krzyczy po nocy, że jesteśmy zmęczeni i budzi pasażerów. Moim zdaniem producent zapomniał do czego każdy instaluje tą aplikację. Nawigacja jest tutaj bardzo zaskakująca. Kiedyś zdarzyło się, że w dzień kiedy na drogach było pusto prowadziła mnie takimi objazdami jakbym jechał w największe korki. Zawsze mnie zaskakiwała swoimi instrukcjami jazdy. Do niej już nie podchodzę jako nawigacji.

No i dochodzimy do Ryśka. Jest to aplikacja bardzo dobrze wykonana chociaż znalazłem jeden błąd. Nie można wymusić po połączeniu z zestawem Bluetooth w moim aucie aby dźwięk był odtwarzany przez głośnik w telefonie. I to obecnie jedyna wada. Nie da się tego ominąć w ustawieniach profili urządzenia w telefonie. Aplikacja jest sprawna i działa bezbłędnie w przeciwieństwie do Yanosika. Nie ma niepotrzebnych dodatków. Działa szybko i jest lekka dla telefonu. Po tym jak zobaczyłem Ryśka stwierdzam, że taki właśnie powinien być antyradar w moim aucie.

Teraz pomimo posiadania licencji na NaviExpert i Automapa używam tylko map Google do nawigacji i do tego Ryśka w tle jako programu, który przypomina mi o ograniczeniach prędkości oraz miśkach. Dzięki temu zestawowi omijam korki, zawsze docieram do celu i wiem o radarach, miśkach i ograniczeniach prędkości, które przeoczę w gąszczu oznakowania drogowego.

05.11.2016 09:22 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
  #2 05.11.2016 13:45

Rysiek to świetny antyradar. Nareszcie trafiłem na dobry program tego typu. Już nie mogłem wytrzymać z Yanosikiem. Polecam Ryśka każdemu.

prrp   1 #1 05.11.2016 08:37

Ta aplikacja jest świetna. Polecam ją. Stosuje w tle do nawigacji Google. Jest stabilniejsza niż Yanosik do którego już nie wrócę bo jest przeładowany, wiesza się i ciągle coś nie działa. Rysiek jest SUPER

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić