reklama

Rzut Okiem - King's Bounty GOTY

Strona główna Aktualności

O autorze

Seria King’s Bounty liczy sobie już ponad dwadzieścia lat, a mimo to wciąż ma się dobrze - chyba można zaryzykować stwierdzenie, że zajmuje ona zasłużone miejsce pośród najlepszych produkcji komputerowych w historii. Dwie ostatnie odsłony sagi to wysoko oceniona Legenda, jak też równie dobry dodatek Wojownicza Księżniczka. Kilka miesięcy temu fani otrzymali do tego pakiet rozszerzeń Nowe Światy, teraz zaś trwają prace nad kolejnym. Całość trafi na rynek z podtytułem Game of the Year Edition i będzie zawierać wszystkie wymienione powyżej pozycje, a poza nimi również kilka nowości.

Należy do nich zaliczyć przede wszystkim trzy zupełnie świeże przygody, nad którymi pracuje polskie studio QLOC. Pierwsza misja to Łowczyni Magów - jej akcja ma miejsce u północnych wybrzeży kontynentu Tajgania. Gracz przejmuje kontrolę nad najemniczką zajmującą się wyłapywaniem niepokornych czarowników oraz wymierzaniem im kary. Właściwa historia rozpoczyna się, kiedy do schwytania pozostał jej tylko jeden, ale wyjątkowo potężny czarnoksiężnik. Po ciężkiej walce, w wyniku jego zaklęcia, oboje zapadają się do głębokich jaskiń - jak nietrudno zgadnąć, w podziemiach czyhają na nas śmiertelne niebezpieczeństwa. Żeby przetrwać i wrócić na powierzchnię, bohaterka musi oto podjąć współpracę ze swoim dotychczasowym wrogiem. Deweloperzy zapewniają jednak, iż niespodziewanych zwrotów akcji możemy spodziewać się dużo więcej...

Dalej mamy Mniejsze Zło - tu akcja obraca się wokół księżniczki, która opuściła ojca, gdyż ten faworyzował swojego syna. Po kilku latach dziewczyna dowiaduje się, że jej dawne królestwo przeżywa właśnie oblężenie, więc podejmuje wyprawę w celu odsieczy. Aby było ciekawiej, wkrótce wychodzi na jaw, iż atakującym jest jej własny brat, czyli były pretendent do korony. Według jego relacji rodzic oszalał i zmienił się w tyrana. Tymczasem z obozu władcy dochodzą zupełnie inne wieści – to książę miał przejść na stronę zła, by szybciej objąć władzę. Ostatecznie użytkownika czeka dylemat, za kim się opowiedzieć. Niemniej gdyby ktoś nie mógł podjąć decyzji, w grę wchodzi i alternatywne rozwiązanie – pokonanie obu oraz objęcie wymarzonego tronu samemu.

1 2 następna
© dobreprogramy

Komentarze

reklama