SMPlayer SMPlayer 21.1.0

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SMPlayer to ciekawy odtwarzacz plików audio/wideo oparty na silniku MPlayer.

Program bardzo dobrze radzi sobie z odtwarzaniem niemal wszystkich dostępnych formatów audio/wideo bez konieczności instalacji dodatkowych kodeków czy filtrów (AVI, MKV, OGM, MPEG, VOB, ASF, MOV, WMV, MP3, OGG itd.). SMPlayer dodatkowo równie dobrze odtwarza płyty DVD oraz strumienie Internetowe. Duży nacisk w programie został nałożony na wyświetlanie napisów do filmów. Obsługiwanych jest wiele ich formatów, w tym SRT, SUB, SSA, napisy wbudowane w pliki Matroska, napisy DVD i znacznie więcej. Tekst można dowolnie powiększać, zmieniać jego kolor czy czcionkę.

Jedną z najbardziej interesujących funkcji SMPlayera jest opcja zapamiętywania wszystkich ustawień odtwarzanych plików, momentu przerwania odtwarzania, rozmiaru czcionki w filmie itp.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Praktyczny, ustawialny, ma potrzebne kodeki, nawet przeglądarkę YT, integruje się z Firefoxem za pomocą rozszerzenia smplayerview.
Nie obsłuży niektórych plików, np z rozszerzeniami .swf. Po każdej aktualizacji trzeba od nowa ustawiać otwórz za pomocą.
ocena użytkownika
01.04.2016 11:10 • Recenzja do wersji 16.1.0

SMPlayer jest bardzo stabilny. 9 lat temu zaczynałem z protoplastą UMPlayer, który miał wbudowaną wyszukiwarkę YouTube. SMPlayer przejął te funkcje i kontynuuje. Niedawno doszła obsługa mediów strumieniowych.
Player jest bardzo łatwy do obsługi. Z rozszerzeniem firefoxa, na YT z prawokliku można bezpośrednio otwierać linki. Na innych stronach też, byle tam był link, albo obok już włączonego filmu można z menu wybrać otwieranie wideo w SMPlayer.
SMPlayer ma wbudowany screenshot, ale printscreenem, ani innym programem nie da się zrobić zrzutu ciekawego momentu filmu. W tym przypadku trzeba korzystać z opcji playera. Autorzy programu wbudowali zabezpieczenia większe, niż niejeden wirus.
Lekki jest. Mało RAMu bierze widzę dwa procesy - ok. 23 000K mplayer i 20 000K smplayer. Płynnie odtwarza, ma pomijanie uszkodzonych klatek itd.
Tylko brać i klaskać. Instalator nie oferuje dziwnych aplikacji, tylko kodeki, jest bez reklam, bez nerwów.