SMRecorder 1.3.2

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie prezentacji i demonstracji
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SMRecorder to ciekawy i bezpłatny program do przechwytywania sekwencji audio i wideo z naszego komputera, kamerki internetowej lub mikrofonu. Z powodzeniem wykorzystywany on może być do tworzenia materiałów szkoleniowych, prezentacji oraz wideo-tutoriali.

Program charakteryzuje się dużą prostotą obsługi i pomimo swoich małych rozmiarów oferuje całkiem spore możliwości. Z jego pomocą użytkownik zapisze sekwencję wideo z całego lub wybranej części obrazu, nagra dowolne dźwięki pochodzące z komputera lub mikrofonu, a także przechwyci obraz i dźwięk z kamerki internetowej. SMRecorder potrafi także wstawiać na zapisany obraz adnotacje w postaci grafiki, które posłużyć mogą jako dodatkowe instrukcje czy komentarze do nagrania.

SMRecorder po uruchomieniu dostępny jest z poziomu systemowego zasobnika. Przed rozpoczęciem nagrywania aplikacja tworzy nowe zadanie, dla którego użytkownik definiuje poszczególne ustawienia. Program pozwala zapisywać sekwencje o dowolnej długości, wybierać poziom kompresji wideo, liczbę klatek zapisywanych na sekundę, synchronizować dźwięk z obrazem, ukrywać na nagraniu kursor myszki, deklarować jakość nagrywanego dźwięku, liczbę kanałów i wiele więcej.

W zależności od typu nagrania narzędzie efekty swojej pracy zapisuje w różnych formatach. Obraz (wraz z dźwiękiem) z ekranu komputera zapisywany jest do pliku AVI, obraz z kamerki do WMV, a dźwięk z mikrofonu do MP3.

Uwaga!

  1. Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę strony startowej i domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

proste w użyciu
brak odpowiedzi przy otwieraniu
ocena użytkownika
28.01.2016 20:07 • Recenzja do wersji 1.3.2

bardzo proste w użyciu lecz gdy włączam program to chwile działa ale gdy chce coś kliknąć to zacina sie totalnie a kawałek strony startowej zostaje na pulpicie i dopiero po 15 minutach znika może jak pobiore zalecaną a raczej potrzebną po za tym jest fatalna