STOP COVID - ProteGO Safe STOP COVID - ProteGO Safe 4.11.0

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Inne programy sportowe i medyczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

ProteGo to rządowa aplikacja stworzona na potrzeby walki z pandemią koronawirusa, która w założeniu ma informować użytkowników, czy byli w bliskim otoczeniu osób, które są chore na COVID-19. W pierwszym wydaniu ProteGo nie oferuje jednak jeszcze tej funkcji, ale pozwala sprawdzić, czy użytkownik jest w grupie ryzyka na podstawie jego ewentualnych objawów.

Czy jestem w grupie ryzyka?

Aby sprawdzić w ProteGo, czy jest się osobą będącą w grupie ryzyka, należy wykonać test stworzony z myślą o koronawirusie. Odpowiadając na kilka pytań, użytkownik dowie się, czy powinien bardziej niż zwykle zadbać o swoje zdrowie i higienę. Dodatkowo w aplikacji znalazła się baza porad dotyczących właściwego zachowania – program podpowie, jak właściwie kichać i dlaczego ważne jest częste mycie rąk.

Dziennik zdrowia cenny podczas analizy zachorowania

Istotnym elementem jest Dziennik Zdrowia, w którym użytkownik może na bieżąco zapisywać swoje ewentualne objawy. W przyszłości ma to pomóc łatwiej przeanalizować rozwój choroby i wykryć moment, w którym mogło dojść do zarażenia koronawirusem. Twórcy dodają, że ta funkcja jest cenna także z punktu widzenia medyków, którzy mogą wykorzystać zawarte w niej informacje do analizy konkretnego przypadku – szczególnie, jeśli użytkownik jest przewlekle chory i regularnie przyjmuje różne leki.

Kluczowe cechy aplikacji:

  • oficjalna, rządowa aplikacja do walki z koronawirusem
  • pozwala ocenić czy użytkownik jest w grupie ryzyka
  • funkcja dziennika zdrowia do rejestrowania ewentualnych objaw

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!