Samsung w natarciu: prezentuje Galaxy Note 3 Neo i kolejne nowości fotograficzne

Strona główna Aktualności

O autorze

Plotki o tańszym Galaxy Note zaczęły się materializować. Firma Samsung zaprezentowała dziś urządzenie o wdzięcznej nazwie Galaxy Note Neo, które jest wierną kopią Galaxy Note 3 z nieco słabszymi, więc i tańszymi, podzespołami.

Przede wszystkim, wersja Neo ma niemal identyczne oprogramowanie, jak Note 3. Znajdziemy tu między innymi funkcje Air Command (koliste menu uruchamiane rysikiem), Easy Clip (możliwość wycięcia i zapisania kawałka obrazu, zaznaczonego rysikiem), możliwość uruchamiania kilku aplikacji jednocześnie, nowy interfejs My Magazine oraz charakterystyczne aplikacje Samsunga, na czele z S Note. Urządzenie będzie działać pod kontrolą systemu Android 4.3.

Urządzenie będzie dostępne w wersjach 3G z 4-rdzeniowym Exynosem 1,6 GHz i LTE z procesorem Exynos 5260, mającym 4 rdzenie A7, taktowane z częstotliwością 1,3 GHz oraz dwa A15 1,7 GHz, zależnie od kraju. Zostaną wyposażone w 2 GB pamięci operacyjnej, 16 GB wbudowanej (około 11 GB zostanie dla użytkownika) i gniazdo na kartę microSD. Oba zostaną wyposażone w 5,5-calowe ekrany HD Super AMOLED o rozdzielczości 1280×720 pikseli, nie zapewnią więc takiej jakości obrazu, jakim pochwalić się może Note 3. Również aparat fotograficzny będzie słabszy, niż we flagowcu — 8 megapikseli BSI z autofokusem, stabilizacją obrazu i LED-ową lampą błyskową. Z przodu zaś znajdzie się 2-megapikselowa kamerka do rozmów. Z ciekawostek warto dodać, że Galaxy Note Neo na niektórych rynkach będzie wyposażony w diodę podczerwieni, więc będzie mógł służyć jako pilot, oraz w bogaty zestaw sensorów: akcelerometr, żyroskop, czujnik hallotronowy, czujnik zbliżeniowy, oraz kompas elektroniczny i czujnik oświetlenia. Nie zabraknie NFC.

Ceny i planowanego terminu debiutu Galaxy Note Neo na naszym rynku jeszcze nie znamy. Podane zostały za to ceny urządzeń, które można było oglądać podczas targów CES w Las Vegas. Kompaktowy aparat fotograficzny WB350F, utrzymany w stylu retro, będzie dostępny w cenie 1099 złotych, lada dzień na naszym rynku zadebiutuje bezlusterkowiec NX30 i Galaxy Camera 2.

Podczas Samsung European Forum zaprezentowane zostały także kolejne modele z linii WB (SMART Camera WB1100F, WB50F, WB35F), a także drukarki NFC, które wkrótce zadebiutują i u nas.

© dobreprogramy

Komentarze