Samsung Galaxy Note 9 nadejdzie 9 sierpnia. Raczej nie będzie hitem sprzedażowym

Samsung Galaxy Note 9 nadejdzie 9 sierpnia. Raczej nie będzie hitem sprzedażowym

Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy Note 8
Oskar Ziomek
27.06.2018 19:11

Premiera Samsunga Galaxy Note 9 zbliża się wielkimi krokami. Firma rozesłała dziś zaproszenia na premierę nowego, topowego urządzenia z serii Galaxy, która odbędzie się 9 sierpnia w Nowym Jorku. Choć taka informacja nie jest podawana wprost, nie ma wątpliwości, że mowa jest właśnie o następcy flagowego modelu Note 8 – smartfona z rysikiem, który jako pierwszy wyposażony został w optyczną stabilizację w obydwu obiektywach głównego aparatu.

Informacja o premierze pojawiła się w materiałach prasowych, gdzie zamieszczono również krótki film. Prezentowane są na nim fragmenty złotego (żółtego?) rysika, który zgodnie z dotychczasowymi doniesieniami, w Note 9 może zostać dodatkowo dopracowany. Przewiduje się, że może łączyć się ze smartfonem za pośrednictwem Bluetootha i oferować dodatkowe funkcje przycisku. Większość plotek na temat nowego smartfonu sugeruje jednak, że nie będzie on szczególnie ciekawą propozycją na rynku, szczególnie na tle swojego poprzednika.

Zaproszenie na premierę nowego modelu z serii Galaxy.
Zaproszenie na premierę nowego modelu z serii Galaxy.

Zostanie wyposażony rzecz jasna w topowe podzespoły, w tym najnowsze procesory i prawdopodobnie 8 GB pamięci operacyjnej, ale wiele wskazuje na to, że inne cechy nie zostaną odświeżone w takim stopniu, jak można by tego oczekiwać. Jak podsumowuje dotychczasowe przecieki serwis ZDNet, Samsung Note 9 będzie najprawdopodobniej bardzo podobny wizualnie do poprzednika – także z tyłu, gdzie znajduje się aparat fotograficzny, który nadal ma być wyposażony tylko w dwa obiektywy.

Choć konieczność użycia większej ich liczby jest dyskusyjna, to z pewnością właśnie taki będzie w najbliższym czasie trend. Niewątpliwą zaletą względem Note 8 ma być natomiast nowa lokalizacja czytnika linii papilarnych. Podobnie, jak w smartfonach z serii Galaxy S9, w Note 9 czytnik zostanie najpewniej umieszczony poniżej obiektywów aparatów, by było łatwiej do niego sięgnąć palcem.

Poza tym wspomina się, że jedną z ważniejszych cech nowego telefonu może być zapowiadana, odświeżona wersja asystenta głosowego Bixby. Ten w wersji 2.0 ma niedługo pojawić się na rynku i wiele wskazuje na to, że pierwszym urządzeniem w niego wyposażonym będzie właśnie Note 9. W Internecie nie brakuje również spekulacji na temat akumulatora. W nowym smartfonie jego pojemność miałaby wynosić 4000 mAh, czyli aż o 700 mAh więcej, niż w obecnym Galaxy Note 8.

Na koniec warto zaznaczyć, że niezależnie od zaimplementowanych nowości, flagowy Note 9 z pewnością nie będzie smartfonem dla każdego. Przeszkodą w ewentualnym zakupie może być przede wszystkim cena. Warto przypomnieć, że poprzednik zadebiutował wyceniony na niecałe 4300 złotych (choć w przedsprzedaży dodawano do niego także stację dokującą DeX oraz dodatkowy pakiet ochrony). Wszystko wyjaśni się już niebawem, do premiery nowego modelu pozostał nieco ponad miesiąc.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)