Screensaver Subterfuge

Strona główna Windows Gry Przygodowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Screensaver Subterfuge jest to gra stworzona na podstawie wygaszacza ekranu z Windowsa 95. Dostępna jest za darmo w wersji na Windowsa, Linuxa oraz macOS-a. Za produkcje odpowiedzialne jest studio Poor Track Design, które w swoim portfolio ma kilka innych pozycji utrzymanych estetyce vaporwave.

Screensaver Subterfuge oferuje prostą rozgrywkę, która z perspektywy pierwszej osoby pozwala wcielić się graczom w rolę młodego hakera, który błądzi po labiryncie. Zadaniem gracza jest znalezienie żółtych uśmiechów, które przenoszą do kolejnych poziomów labiryntu. Po drodze spotykamy gryzonie, wyposażeni jesteśmy także w broń. Strzelając ikonami kosza z Windowsa, zmieniamy teksturę ceglanego labiryntu.

Studio Poor Track Design starało się wiernie oddać wszystkie elementy słynnego wygaszacza. Producenci zaznaczają, że do stworzenia tekstur ceglanych ścian, kamiennego sufitu i wykładziny użyto tej samej mapy bitowej co w przypadku windowsowskiego screensavera. By jeszcze bardziej podkreślić estetykę vaporwave, posłużono się muzyką pochodzącą z gry Hellbender.

Screensaver Subterfuge, mimo że nie jest najbardziej grywalną produkcją, niewątpliwie z powodzeniem wskrzesza ducha kultowego systemu operacyjnego. Gra powstała w ramach projektu PROCJAM 2017, czyli corocznego wydarzenia, którego motywem przewodnim są różne techniki twórcze. Z kolei studio Poor Track Design ma już na koncie kilka innych produkcji utrzymanych w podobnej estetyce.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!