Screeny Free 4.2.2

Strona główna Windows Grafika Przechwytywanie obrazu
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Screeny Free to narzędzie do robienia zrzutów ekranu i nagrywania screencastów, dające możliwość edytowania przechwyconego materiału przed zapisem w wybranej rozdzielczości i parametrach

Aplikacja pozwala na zrobienie zrzutów całego ekranu jak i aktywnego okna, a także zrzutów kształtu (prostokąty, okręgi, ręcznie zakreślone powierzchnie), całej zawartości przewijalnych okien (np. przeglądarki), struktur menu, kontrolek Windowsa czy okien konsoli – zarówno bezpośrednio, jak i z określonym opóźnieniem.

Do tego dostajemy możliwość edycji przechwyconych grafik, dodawania efektów, strzałek, clipartów, cieni i ramek. Przygotowany tak zrzut wyeksportować można do obrazka (PNG, GIF lub JPG), dokumentu PDF czy Microsoft Office, wysłać jako załącznik, otworzyć w domyślnej aplikacji, czy wydrukować.

Screeny może nagrać też screencasty – zakładka Video daje dostęp do mechanizmów nagrywania zawartości ekranu czy okna (wraz z dźwiękiem), a także tablicy, po której można pisać, by uzupełnić nagrywaną z ekranu akcję. Stworzona w ten sposób prezentacja może zostać zapisana do AVI, z określonymi przez użytkownika ustawieniami kompresji, bitrate i rozdzielczości.

Uwaga!

  • Wersja darmowa przeznaczona jest tylko do zastosowań domowych. Wersję komercyjną możecie znaleźć w naszej bazie oprogramowania.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Screeny Free – świetny program do zrzutów ekranu teraz także w darmowej wersji

17
17.01.2017  •  Adam Golański

Windows 10 nie przyniósł żadnych istotnych ulepszeń w bardzo codziennej funkcji systemowego pulpitu – robienia zrzutów ekranu. Można więc być pewnym, że niezależne narzędzia do screenshotów będą cieszyły się jeszcze długo sporą popularnością. Takim wartym uwagi narzędziem jest Screeny Free, który zadebiutował w naszej bazie oprogramowania – możliwości mogą mu pozazdrościć nie tylko systemowe „zrzucacze ekranu”, ale i narzędzia konkurencyjne, takie jak np. SnagIt. Właściwie trudno powiedzieć, czego ten program nie potrafi. Zrzuty całego ekranu jak i aktywnego okna to oczywistość, możemy jednak…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Tibu_11   3 #3 18.01.2017 20:32

Program bardzo dobry :)

  #2 18.01.2017 17:42

W wyświetlanym interfejsie pomieszanie z poplątaniem w językach. Po kilka na raz.

  #1 18.01.2017 09:53

Niestety na Windows 10 Pro x64 program się nie uruchamia !

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji