Scrivener Scrivener 3.1.5

Strona główna Mac Biuro Programy dla pisarzy
Pobierz program

Scrivener to program do pisania, przeznaczony dla pisarzy, scenarzystów, pracowników naukowych i dziennikarzy. Program może pełnić funkcję notatnika, tablicy korkowej, narzędzia do korekty i edytora tekstu, nie nadaje się jednak do składania rozbudowanego tekstu do druku. Scrivener zyskał uznanie wielu autorów światowych bestsellerów, dziennikarzy i prawników.

Scrivener pozwala skupić się na treści i ułatwia utrzymanie w porządku długich, skomplikowanych i trudnych dokumentów, jak naukowe rozprawy, scenariusze filmowe czy powieści. Możliwości formatowania tekstu są tu dość ubogie, ale taki był cel autorów programu.

Program pomaga zebrać i uporządkować materiały potrzebne do przygotowania dłuższych tekstów. Poza możliwością wpisywania słów znajdziemy tu rozbudowany menedżer materiałów pomocniczych, który pozwoli dodać krótkie notatki, grafiki i całe dokumenty, z możliwością układania ich w odpowiednim porządku, dopisywania kolejnych notatek, przeglądania wraz z tworzonym tekstem i poszukiwania punktów wspólnych i struktury.

Przed rozpoczęciem pracy Scrivener pozwala wybrać typ tekstu. Znamiennym jest podział prozy na fantastyczną i opartą na faktach – ich szablony różnią się sposobem gromadzenia materiałów dodatkowych.

Scrivenera można testować przez 30 dni.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!