r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Scrivener 2.8.0

Strona główna Mac Biuro Programy dla pisarzy
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Scrivener to program do pisania, przeznaczony dla pisarzy, scenarzystów, pracowników naukowych i dziennikarzy. Program może pełnić funkcję notatnika, tablicy korkowej, narzędzia do korekty i edytora tekstu, nie nadaje się jednak do składania rozbudowanego tekstu do druku. Scrivener zyskał uznanie wielu autorów światowych bestsellerów, dziennikarzy i prawników.

Galeria programu

Scrivener pozwala skupić się na treści i ułatwia utrzymanie w porządku długich, skomplikowanych i trudnych dokumentów, jak naukowe rozprawy, scenariusze filmowe czy powieści. Możliwości formatowania tekstu są tu dość ubogie, ale taki był cel autorów programu.

Program pomaga zebrać i uporządkować materiały potrzebne do przygotowania dłuższych tekstów. Poza możliwością wpisywania słów znajdziemy tu rozbudowany menedżer materiałów pomocniczych, który pozwoli dodać krótkie notatki, grafiki i całe dokumenty, z możliwością układania ich w odpowiednim porządku, dopisywania kolejnych notatek, przeglądania wraz z tworzonym tekstem i poszukiwania punktów wspólnych i struktury.

Przed rozpoczęciem pracy Scrivener pozwala wybrać typ tekstu. Znamiennym jest podział prozy na fantastyczną i opartą na faktach – ich szablony różnią się sposobem gromadzenia materiałów dodatkowych.

Scrivenera można testować przez 30 dni.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Yandex.Browser, Dropzone, GIPHY, HiLight i Qus – najciekawsze programy tygodnia

17
OPROGRAMOWANIE 30.04.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Jak co sobotę zapraszam Was do zapoznania się z nowościami w naszej bazie programów. Yandex.Browser Yandex.Browser jest w naszej bazie programów od dawna, ale w tym tygodniu uzupełniona została wersja dla OS X. To elegancka i lekka przeglądarka, zbudowana na bazie projektu Chromium. Jej ogromną zaletą jest tryb Turbo, czyli kompresja przesyłanych do przeglądarki danych na serwerach producenta, podobnie jak ma to miejsce w Operze czy niektórych przeglądarkach mobilnych. Tryb Turbo w Yandex Browser można włączać ręcznie lub automatycznie. W tym drygim przypadku kompresja będzie aktywna…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.