reklama

Sculpt Ergonomic Desktop: wygodna mysz i klawiatura w erze Windows 8

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

W 1994 roku Microsoft pokazał światu swoją klawiaturę Natural Keyboard – pierwszą ergonomiczną klawiaturę, którą można było kupić w sensownej cenie (kosztowała wówczas około 100 dolarów, a nie ponad 300, jak produkty konkurencji). Kolejne modele (Natural Keyboard Pro, Wireless Natural Multimedia, Natural Ergonomic Keyboard 4000) były chętnie wybierane przez wszystkich tych, którzy dorobili się zespołu cieśni nadgarstka czy innych chorób zawodowych związanych z komputerami, a także tych, którzy chorób tych chcieliby uniknąć. Ostatni z tych modeli jednak już wyraźnie nie jest na czasie, swoim wzornictwem daleko odbiegając od tego, jak Microsoft chciałby widzieć swoje produkty. Nic więc dziwnego, że w końcu pokazał się kolejny model microsoftowej klawiatury, i nie tylko klawiatury.

Sculpt Ergonomic Desktop – pod taką nazwą przedstawiono cały zestaw, w skład którego wchodzą klawiatura i mysz. Klawiatura kształtem wyraźnie nawiązuje do pierwszych Natural Keyboards, i jest według Brandona LeBlanca owocem nieustannych badań Microsoftu w dziedzinie ergonomii.

W oczy rzuci się każdemu wydzielenie modułu numerycznego klawiatury w oddzielne urządzenie – gdy go nie potrzebujemy, można odstawić go na bok. Krzywizny przypominającej płaszczkę konstrukcji wymuszają zdrowe ułożenie dłoni na klawiaturze, a niewielki skok klawiszy typu chiclet pozwala na bezwysiłkowe pisanie. Nie zapomniano o optymalizacjach dla Windows 8/8.1, wprowadzając szybki dostęp do „zaklęć” interfejsu Modern UI, jak również klawisze multimedialne i do kontroli multitaskingu.

Klawiaturę uzupełnia ergonomiczna mysz Sculpt Ergonomic Mouse (jej kuzynkę Sculpt Comfort Mouse przetestował u nas ostatnio Wojciech Kowasz). Jest wyraźnie wyższa od innych myszy, tak by ustawić przedramię w wygodniejszej pozycji, przynosi też przycisk Windows, pozwalający na wywołanie Start Screen i kółko do przewijania w cztery strony.

Ten pięknie zaprojektowany zestaw trafić ma do sprzedaży w cenie około stu euro (w USA 129,95 dolarów), Microsoft będzie też oddzielnie sprzedawał myszkę Ergonomic Mouse za około 45 euro (w USA 59,95 USD).

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama