Samsung nie odpuszcza Windows Phone, kolejne urządzenie w drodze

Samsung nie odpuszcza Windows Phone, kolejne urządzenie w drodze
07.12.2013 16:24
Samsung nie odpuszcza Windows Phone, kolejne urządzenie w drodze

Po przejęciu działu mobilnego Nokii i jej usług przez Microsoft, pozostali twórcy sprzętu z Windows Phone stali się lekko ospali. HTC ostatnie nowe urządzenie wydał w tamtym roku (nie liczę tu 8XT, odświeżonej wersji 8X). Samsung od premiery w grudniu ATIV S i tańszego ATIV Odyssey w styczniu, dopiero niedawno wypuścił ATIV S Neo, który okazał się być klonem ATIV S. Jedynie Huawei z Ascend W2 wydanym w listopadzie, próbuje zaistnieć na rynku zdominowanym przez Nokię. Jednakże najświeższe przecieki świadczą o tym, że Samsung nie zrezygnuje z Windows Phone tak szybko.

350044931039127489

Dociekliwi użytkownicy znaleźli ciekawe informacje w danych firmy Zauba, która zajmuje się importem i eksportem w Indiach. Okazało się, że wśród urządzeń do testów znalazł się model opatrzony numerem SM-W750V. Przeszukując dane jakie zostawia w sieci User Agent przeglądarki odkryto, iż jest to sprzęt z Windows Phone 8. 5-calowy smartfon wyceniono na ok. 530 dolarów. Wszystko wskazuje na to, że będzie to urządzenie z górnej półki, zapewne z ekranem 1080p, który stanie się realną konkurencją dla Lumii 1520.

Pomimo dominacji Nokii na rynku Windows Phone (90% urządzeń), Samsung chce powalczyć o klientów, którzy zdecydują się na zakup smartfonu z systemem mobilnym od Microsoftu. Oby nie był to tylko kolejny plastikowy klon serii Galaxy, tylko ze zmienionym oprogramowaniem.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)