Samsung nie odpuszcza Windows Phone, kolejne urządzenie w drodze

Samsung nie odpuszcza Windows Phone, kolejne urządzenie w drodze

07.12.2013 16:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po przejęciu działu mobilnego Nokii i jej usług przez Microsoft, pozostali twórcy sprzętu z Windows Phone stali się lekko ospali. HTC ostatnie nowe urządzenie wydał w tamtym roku (nie liczę tu 8XT, odświeżonej wersji 8X). Samsung od premiery w grudniu ATIV S i tańszego ATIV Odyssey w styczniu, dopiero niedawno wypuścił ATIV S Neo, który okazał się być klonem ATIV S. Jedynie Huawei z Ascend W2 wydanym w listopadzie, próbuje zaistnieć na rynku zdominowanym przez Nokię. Jednakże najświeższe przecieki świadczą o tym, że Samsung nie zrezygnuje z Windows Phone tak szybko.

Obraz

Dociekliwi użytkownicy znaleźli ciekawe informacje w danych firmy Zauba, która zajmuje się importem i eksportem w Indiach. Okazało się, że wśród urządzeń do testów znalazł się model opatrzony numerem SM-W750V. Przeszukując dane jakie zostawia w sieci User Agent przeglądarki odkryto, iż jest to sprzęt z Windows Phone 8. 5-calowy smartfon wyceniono na ok. 530 dolarów. Wszystko wskazuje na to, że będzie to urządzenie z górnej półki, zapewne z ekranem 1080p, który stanie się realną konkurencją dla Lumii 1520.

Pomimo dominacji Nokii na rynku Windows Phone (90% urządzeń), Samsung chce powalczyć o klientów, którzy zdecydują się na zakup smartfonu z systemem mobilnym od Microsoftu. Oby nie był to tylko kolejny plastikowy klon serii Galaxy, tylko ze zmienionym oprogramowaniem.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)