r   e   k   l   a   m   a
reklama

Seagate kończy z dyskami 7200 RPM dla laptopów

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Tak jak całkiem niedługo będzie trudno znaleźć na rynku płytę główną Intela do komputera typu desktop, ponieważ firma ogłosiła niedawno, że przestaje je produkować, tak od przyszłego roku może być problem z namierzeniem w sklepach zwykłego szybkiego dysku twardego do notebooka, jeśli lubimy Seagate'a — producent ujawnił, iż robieniem dysków 7200 RPM zajmować się będzie najdalej do grudnia. Ich wytwarzanie stało się mało opłacalne.

Jeśli użytkownika interesuje szybkość to zainwestuje w dysk SSD — szczególnie, że cena takiego rozwiązania zeszła obecnie już do całkiem akceptowalnego poziomu. Z kolei ci, dla których liczy się przede wszystkim pojemność, a nie osiągi, wybierają zazwyczaj standardowe modele HDD 5400 RPM. Seagate postanowił więc skupić się wyłącznie na tych dwóch grupach. Uwagę jednych komputerowców będzie próbował przykuć proponując dyski hybrydowe SSHD (jak chociażby Momentus XT), a dla drugich zawsze zachowa w zanadrzu coś z budżetowej półki.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii