Seam Carving GUI Seam Carving GUI 1.11

Strona główna Windows Grafika Akcesoria graficzne
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Seam Carving GUI to bardzo ciekawe narzędzie do skalowania zdjęć, które do zmiany rozmiarów obrazu wykorzystuje technikę Content Aware. Pozwala ona na inteligentne przycinanie grafiki, które w odróżnieniu od innych aplikacji tego typu nie zmienia proporcjonalnie jej wielkości, tylko odpowiednio dodaje lub usuwa z niej piksele.

Korzyści jakie płyną z wykorzystania takiej metody zmiany rozmiaru fotografii jest wiele. Z pewnością większość użytkowników doceni fakt, iż dowolne skalowanie zdjęcia nie zniekształca ważnych jego elementów, np. takich obiektów jak twarz osoby, budynek, drzewa itp. Z pomocą Seam Carving GUI bardzo łatwo przekształcimy grafikę o orientacji pionowej w poziomą, stworzymy ze zwykłego zdjęcia panoramę, a nawet usuniemy z niej zbędne obiekty.

Praca z programem jest bardzo prosta, ale w przypadku modyfikowania zdjęć z wieloma elementami może być także żmudna. Polega ona na oznaczeniu specjalnym narzędziem (działającym na zasadzie maski) wszystkie istotne elementy, jak również te, które chcielibyśmy ze zdjęcia usunąć. Pierwsze z nich "kolorujemy" na zielono, drugie z kolei na czerwono. Seam Carving GUI oferuje kilka trybów pracy z oznaczonymi przez użytkownika obiektami. Narzędzie pozwala także na standardowe skalowanie grafiki, tj. z podaniem wymiarów do jakich ma ona zostać przeskalowana.

Seam Carving GUI wspiera większość najpopularniejszych formatów graficznych (BMP, JPEG, JPG, PNG, PPM, TIF, TIFF, XBM oraz XPM), umożliwiając zapis na dysku szablonu stworzonych masek.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!