reklama

Sega Genesis po 19 latach wraca na rynek: nekromancja czy miłość do retro?

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Sega Mega Drive, 16-bitowa konsola, znana również jako Sega Genesis, powraca do sprzedaży. Warto zwrócić uwagę, że premiera tej maszynki odbyła się w 1988 roku, a produkcję zakończono 19 lat temu. Mimo tylu lat, konsola chociażby w Brazylii cieszy się popularnością i możliwe, że to właśnie to zainteresowanie spowodowało, że produkcja zostanie wznowiona.

TecToy, firma zajmująca się tworzeniem gadżetów i zabawek, uruchomiła w Brazylii przedsprzedaż konsoli Sega Genesis. Nie, nie są to stare egzemplarze, ale nowe, które dopiero co zeszły z taśm produkcyjnych. Nie mamy do czynienia z zupełnie nową konsolą, a z odświeżoną wersją. Co ciekawe, wszystko robione jest z oficjalnym błogosławieństwem Segi, czyli firmy odpowiedzialnego za oryginalną konsolę.

Odświeżona Sega Mega Drive wspiera oryginalną bibliotekę gier i kontrolery. Pojawiło się jednak dodatkowo gniazdo na kartę SD, które umożliwi dostarczenie na jednym nośniku pokaźnej bazy gier. Dodano również pełne wsparcie dla wyjścia A/V, zabrakło jednak HDMI. Nie będzie jednak problemu ze zastosowaniem odpowiedniej przejściówki, a dodatkowo łatwiej będzie podłączyć konsolę do starszych telewizorów.

Wraz z konsolą dostajemy kartę SD zawierającą 22 klasycznych gier. Konsola została wyceniona na 125 dolarów, czyli niemal 500 złotych. Cena mogłaby być niższa, ale miłośnicy klasyki powinni wydać 125 dolarów za możliwość powrócenia do klimatycznych gier z Sega Genesis, takich jak chociażby niezapomniane Golden Axe.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama