Serial o Wiedźminie wyprodukuje Netflix, reżyserem Tomasz Bagiński

Strona główna Aktualności

O autorze

Wraz z sukcesem serii gier o Wiedźminie, coraz głośniej mówiło się o ponownej próbie zekranizowania losów Geralta z Rivii. Z czasem powstała spółka Platige Image, w której pracuje między innymi Tomasz Bagiński. Przed momentem na facebookowej stronie Platige Image ukazał się komunikat o przyszłości przedsięwzięcia.

Potwierdzono że serial zostanie wyprodukowany we współpracy z Netfliksem i Seanem Danielem, który był producentem między innymi udanego serialu SF The Expanse czy niewymagających filmów przygodowych z serii Mumia. Jednym z reżyserów serialu zostanie nie kto inny, jak Tomasz Bagiński.

Lakoniczny komunikat nie porusza szczegółów. Wiemy jedynie, że jego scenariusz będzie oparty na opowiadaniach Sapkowskiego. Zamiast książkowej epopei o końcu wiedźmińskiego świata, możemy się zatem spodziewać luźno powiązanych ze sobą epizodów z życia Wiedźmina, jakie przedstawione zostały w pierwszych opowiadaniach o Geralcie.

W prace nad serialem będzie zaangażowany także Andrzej Sapkowski: Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat. Autor sagi będzie pełnił funkcję konsultanta kreatywnego.

© dobreprogramy