Service Pack 2B dla Windows XP ?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wygląda na to, że w Japonii pojawiła się nowa wersja OEM systemu Windows XP ze zintegrowanym Service Packiem oznaczonym jako 2b. Oficjalnie nie było zapowiedzi SP2b i najprawdopodobniej jest to SP2 ze zbiorczymi aktualizacjami z biuletynów bezpieczeństwa.

Oficjalnie Microsoft planuje wypuszczenie Service Pack 3 dla systemu Windows XP w drugiej połowie 2007 roku. Termin ten może ulec zmianie w przypadku opóźnienia premiery Windows Vista.

Oznaczenie SP2B widoczne jest tylko na pudełku opakowania zbiorczego zawierającego 3 egzemplarze systemu (tzw. trójpak), którego zdjęcie pojawiło się w sieci. Microsoft jak dotąd nie wypowiedział się w tej sprawie. Możemy tylko przypuszczać, że w najbliższym czasie pojawią się wersje OEM systemu z SP2b w innych krajach.


Uaktualnienie, 25.07.2006, 22:40

Niestety daliśmy się zwieść informacjom, które pojawiły się w sieci. Jak się okazuje (co słusznie zauważyło w komentarzach dwoje naszych Czytelników) zaktualizowane wersje OEM systemu Windows XP z oznaczeniem "SP2b" są już od pewnego czasu w dostępne sprzedaży także Polsce. Za błąd przepraszamy.

© dobreprogramy
s