r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Serwery Apache i Linux celem zmasowanego ataku

Strona główna Aktualności

SecureWorks, firma specjalizująca się w badaniach nad bezpieczeństwem IT odkryła w Internecie zmasowany atak, którego celem są serwery Apache pracujące pod kontrolą systemu Linux.

Złośliwym kodem zostało zainfekowanych już ponad 10 tysięcy anglojęzycznych witryn, głównie w Wielkiej Brytanii i Indiach. Atak został tak zaplanowany, że zainfekowane witryny infekują dalej swoich odwiedzających. Na szczęście większość wiodących skanerów antywirusowych już radzi sobie z wykrywaniem tych infekcji.

Atak był możliwy poprzez robaka Rbot i specjalnie spreparowany kod JavaScript umieszczony na zainfekowanych witrynach, który następnie korzystał z luk w zabezpieczeniach popularnych aplikacji - między innymi QuickTime, MDAC, SupperBuddy czy Yahoo! Messenger. Atakujący mógł przejąć pełną kontrolę nad komputerem osoby, która odwiedzała zainfekowaną stronę.

Nie wiadomo, kto jest odpowiedzialny za falę ataków na Apache i Linuksa - SecureWorks podejrzewa, że źródłem może być Europa Zachodnia lub Stany Zjednoczone.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.