Signal - Private Messenger 2.19.4

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Specjalistyczne komunikatory
Pobierz program
lub zeskanuj:

Signal - Private Messenger to komunikator stworzony z myślą o bezpieczeństwie. Jego autorzy zrzeszeni w zespole Open Whisper Systems stworzyli już podobne aplikacje na system Android. Dzięki nim użytkownicy mogą szyfrować wymieniane komunikaty tekstowe, a także nawiązywane połączenia głosowe.

Aplikacja przy pierwszym uruchomieniu wymaga od nas logowania za pomocą nr telefonu. To on będzie naszym identyfikatorem i loginem, za jego pomocą znajomi będą mogli weryfikować czy posiadamy aplikację od Open Whisper Systems. Program cechuje bardzo minimalistyczny interfejs i niewielka ilość opcji, wraz z możliwościami konfiguracji.

Z poziomu listy kontaktów widzimy z kim możemy wymieniać wiadomości, bądź też dzwonić. W przypadku tej drugiej opcji po nawiązaniu połączenia na ekranie zostanie wyświetlone hasło, od przeczytania którego powinniśmy rozpocząć rozmowę. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa i uniemożliwić oszustwa. W przypadku tradycyjnego czatu możemy przesyłać także zdjęcia.

Choć autorzy wspominają o wiadomościach sms i połączeniach telefonicznych, to tak naprawdę w obu przypadkach mamy do czynienia z usługami sieciowymi. Bez nich ani nie wyślemy wiadomości, ani nie zadzwonimy. Pod tym względem Signal - Private Messenger niewiele różni się od innych komunikatorów. Jego główne zalety to bezpieczeństwo, darmowa dystrybucja oraz otwarty, dostępny na GitHubie kod.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Koniec bezpiecznego komunikatora Tor Messenger – czym go zastąpić?

49

Bezpieczny komunikator Tor Messenger pozwalający na komunikację z wykorzystaniem wielu protokołów i jej szyfrowanie, nie będzie już dalej rozwijany, ani dostępny do pobrania. Firma poinformowała o zakończeniu dalszych prac nad programem, uzasadniając swoją decyzję trzema głównymi przeszkodami w dalszym rozwoju – dotychczasowe wersje aplikacji zniknęły natomiast z serwerów. Pierwszym problemem jest wykorzystanie jako bazy komunikatora Instantbird, który również nie jest już rozwijany przez swoich twórców – zmianie nie ulegnie więc już na przykład jego graficzny interfejs. Inna przeszkoda to…

Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu: z tymi programami stawisz czoła Wielkiemu Bratu

75

Wydawać by się mogło, że w 2018 roku dostępność mediów, a w szczególności Internetu jest już na tyle rozwinięta, że każdy człowiek na Świecie może cieszyć się dostępem do dowolnych treści. Niestety rzeczywistość jest inna i wciąż osoby poszukujące informacji na niektóre tematy, chcące obejrzeć wybrane filmy w Internecie czy też liczące na bezpieczeństwo podczas przesyłania prywatnej korespondencji muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Ponieważ na dziś przypada Światowy Dzień Przeciwko Cenzurze Internetu, postanowiliśmy pokrótce przedstawić kilka narzędzi, które mogą się przydać w…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #5 19.04.2018 19:39

@carmelo: no to trzeba się było uczyć języków obcych

carmelo   5 #4 02.11.2016 19:54

@Ground21: Jedyna wada w stosunku do Signala, to to że nie jest po polsku.

Ground21   10 #3 11.02.2016 19:35

@Anonim (niezalogowany): rekomendację Snowden'a na pewno warto docenić. Co z Telegramem i opcją szyfrowanego czatu? Mamy taką opcję i wtedy komunikacja jest bezpieczna (tak mi się wydaje). Dodatkowo jest timer, który usunie po kilku sekundach wiadomość (po przeczytaniu).

  #2 09.02.2016 22:56

@Ground21: Według domyślnych ustawień Telegram zapisuje na swoich serwerach każdą wysłaną i otrzymaną wiadomość jako zwykły tekst!
i kolejny cytat: Edward Snowden ? @Snowden
I respect @durov, but Ptacek is right: @telegram's defaults are dangerous. Without a major update, it's unsafe.

Ground21   10 #1 04.12.2015 11:46

Jak sie ma do Telegrama? ponieważ używam Telegrama od jakiegoś czasu i jest świetny - bardzo stabilny i szybki. Nigdy nie zawiódł. Oprócz Androida oczywiśćie wersje WP, desktop, web.

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję