r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Signal - Private Messenger 2.7.1

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Specjalistyczne komunikatory
Pobierz program w oficjalnym sklepie iTunes
lub zeskanuj:

Signal - Private Messenger to komunikator stworzony z myślą o bezpieczeństwie. Jego autorzy zrzeszeni w zespole Open Whisper Systems stworzyli już podobne aplikacje na system Android. Dzięki nim użytkownicy mogą szyfrować wymieniane komunikaty tekstowe, a także nawiązywane połączenia głosowe.

Galeria programu

Aplikacja przy pierwszym uruchomieniu wymaga od nas logowania za pomocą nr telefonu. To on będzie naszym identyfikatorem i loginem, za jego pomocą znajomi będą mogli weryfikować czy posiadamy aplikację od Open Whisper Systems. Program cechuje bardzo minimalistyczny interfejs i niewielka ilość opcji, wraz z możliwościami konfiguracji.

Z poziomu listy kontaktów widzimy z kim możemy wymieniać wiadomości, bądź też dzwonić. W przypadku tej drugiej opcji po nawiązaniu połączenia na ekranie zostanie wyświetlone hasło, od przeczytania którego powinniśmy rozpocząć rozmowę. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa i uniemożliwić oszustwa. W przypadku tradycyjnego czatu możemy przesyłać także zdjęcia.

Choć autorzy wspominają o wiadomościach sms i połączeniach telefonicznych, to tak naprawdę w obu przypadkach mamy do czynienia z usługami sieciowymi. Bez nich ani nie wyślemy wiadomości, ani nie zadzwonimy. Pod tym względem Signal - Private Messenger niewiele różni się od innych komunikatorów. Jego główne zalety to bezpieczeństwo, darmowa dystrybucja oraz otwarty, dostępny na GitHubie kod.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Komunikator Signal obejdzie państwowe blokady: by go zablokować, trzeba zakazać całego Internetu

59
OPROGRAMOWANIE 23.12.2016 | Adam Golański (eimi)

Nie ma dziś chyba państwa, które pozwalałoby na niczym nieograniczoną komunikację w Sieci. W imię walki z terroryzmem, piractwem, dziecięcą pornografią, hazardem, narkotykami, praniem brudnych pieniędzy, powstają coraz skuteczniejsze działania, pozwalające na blokowanie dostępu do stron i usług. Przeciwnicy cenzury też jednak nie zasypują gruszek w popiele. Open Whisper Systems, producent komunikatora Signal, zastosował elegancki mechanizm, pozwalający obejść stosowane dziś blokady. To implementacja techniki wymyślonej przez informatyków z Uniwersytetu Kalifornijskiego, noszącej nazwę…

Signal wprowadza znikające wiadomości – czasem będzie musiało wystarczyć 5 sekund

22
OPROGRAMOWANIE 12.10.2016 | Adam Golański (eimi)

Niedawno w Facebook Messengerze zadebiutowały Tajne Konwersacje, za sprawą których nasze rozmowy będą… tak, zgadliście – tajne. Towarzyszą one mechanizmowi efemerycznych wiadomości, takich jak na Snapchacie. Ilu jednak zdecyduje się powierzyć swoje tajemnice Facebookowi? Lepszym wyborem będzie jednak Signal, który tajne konwersacje zapewniał od zawsze, a teraz wprowadza też znikające wiadomości, które przestaną istnieć po określonym czasie. O znikających komunikatach pisze na blogu Open Whisper System słynny haker Moxie Marlinspike. Teraz każda konwersacja będzie mogła mieć ustawiony czas…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
carmelo   4 #4 02.11.2016 19:54

@Ground21: Jedyna wada w stosunku do Signala, to to że nie jest po polsku.

Ground21   9 #3 11.02.2016 19:35

@Anonim (niezalogowany): rekomendację Snowden'a na pewno warto docenić. Co z Telegramem i opcją szyfrowanego czatu? Mamy taką opcję i wtedy komunikacja jest bezpieczna (tak mi się wydaje). Dodatkowo jest timer, który usunie po kilku sekundach wiadomość (po przeczytaniu).

  #2 09.02.2016 22:56

@Ground21: Według domyślnych ustawień Telegram zapisuje na swoich serwerach każdą wysłaną i otrzymaną wiadomość jako zwykły tekst!
i kolejny cytat: Edward Snowden ? @Snowden
I respect @durov, but Ptacek is right: @telegram's defaults are dangerous. Without a major update, it's unsafe.

Ground21   9 #1 04.12.2015 11:46

Jak sie ma do Telegrama? ponieważ używam Telegrama od jakiegoś czasu i jest świetny - bardzo stabilny i szybki. Nigdy nie zawiódł. Oprócz Androida oczywiśćie wersje WP, desktop, web.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.