reklama

Similar Image Finder 1.1

Strona główna Windows Grafika Inne programy graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Similar Image Finder to charakteryzujące się dużą szybkością działania narzędzie, służące do wyszukiwania oraz usuwania zduplikowanych fotografii. Z jego pomocą sprawnie oczyścimy dysk komputera z powtarzających się lub podobnych do siebie zdjęć.

Ta stosunkowo niewielka aplikacja użyteczna okazać się może dla wszelakiego rodzaju amatorów fotografii. Pozwala ona w łatwy sposób pozbyć się z komputera zbędnych zdjęć, czy to kopii ulokowanych w różnych lokalizacjach dysku czy obrazów niewiele się od siebie różniących. Wystarczy, że zdefiniujemy foldery uwzględniane podczas działania programu, a on sam wyszuka dla nas zduplikowane pliki graficzne. Ich lista, będąca efektem analizy, zawiera informacje o lokalizacji oryginału i kopii, stopniu podobieństwa oraz podgląd obrazu.

Similar Image Finder obsługuje najpopularniejsze formaty graficzne wśród których znajdziemy JPG, JPEG, PNG, BMP, ICO, TIF oraz TIFF, umożliwiając kompleksowe porównywanie wielu typów grafiki. Dodatkowo z poziomu ustawień narzędzie mamy możliwość definiowania minimalnego stopnia podobieństwa, czy program ma przeszukiwać podfoldery i na jakiej podstawie wskazywane mają być oryginały zdjęć (po rozmiarze pliku, dacie utworzenia lub rozmiarze pikseli).

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 23.10.2017 20:50

@Testomanic (niezalogowany): Chyba nie wszystkie spróbuj darmowego programu SimilarImages niestety nie ma go w bazie dobrych porgramów, a szkoda, ma wszystko co potrzeba do tego wyszukuje duplikaty plików wideo.

  #2 14.10.2017 09:24

Przeprowadzałem testy wielu darmowych programów i to może nie był najwygodniejszy ale mimo to najlepszy, bo po prostu jedyny który znajdował podobieństwa mimo skalowania, przycinania czy obracania obrazkiem choć musiałem wtedy czułość zmniejszać na 55%. Wszystkie inne zawodziły głównie przy ucinaniu - zazwyczaj wystarczyło odrobinę podciąć obrazek i podobieństwo już nie było wykrywane :/
Sprawdzałem między innymi takie programy jak Free Duplicate Photo Finder, Duplicate Photo Finder (tak bez nazwy Free inny program), Awesome Duplicate Photo Finder, dupeGuru, Visual Similarity Duplicate Image Finder, VisiPics, Easy Duplicate Finder, Duplicate Photo Cleaner i tak jak już wspominałe wszystkie zawiodły nawet jak ustawiałem żeby nawet przy najmniejszej różnicy wykrywało że jest duplikat.
Nie miałem żadnych błędów przy masowym usuwaniu i ogólnie nie miałem żadnych błędów, ale testowałem go tylko na windows 7.
Irytuje że w tym programie i w sumie w wielu innych tego typu programach nie ma prostego rozwiązania drag & drop (drag & drop w sensie że wystarczy przeciągnąć folder z obrazkami)

stasinek   13 #1 29.12.2013 16:37

program JEST DO KITU! owszem wyszukuje podobieństwa ale spróbujcie coś nim masowo usunąć lub przenieść
jeden plik to max zaznaczając kilka sypie błędami o zakresie "BeginEnd()" lub "kolumna path cośtam sośtam"
SZKODA CZASU! i to ma być dobry program?
czy redakcja testuje programy przed umieszczeniem? k@#(*&

reklama