Skip ahead: zamiast się nudzić z Windows 10 Redstone 3, skocz naprzód

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W społeczności Insiderów trwa festiwal ubijania bugów w Windows 10 Redstone 3, a to oznacza, że najbliższe wydania testowe najlepszego Windowsa w historii będą bardzo nudne – żadnych nowych funkcji, tylko coraz mniej błędów. To świetny sposób na to, by utracić tych bardziej awanturniczych testerów, którzy wcale nie chcą wydań stabilnych, tylko ciekawych wodotrysków. By uniknąć takiego obrotu spraw, Microsoft wprowadza nową funkcję dla testerów, Skip ahead, przeskocz naprzód.

Zamiast nudzić się z kolejnymi kompilacjami Windows 10 z gałęzi RS3_RELEASE, z których powstanie ostatecznie Fall Creators Update, uczestnicy programu Insider będą mogli teraz przeskoczyć do kolejnej gałęzi. Przeskakując naprzód, zaczną otrzymywać kompilacje z RS_PRERELEASE, a do tego najnowsze wersje aplikacji ze Sklepu, takich jak Zdjęcia, Muzyka Groove, Filmy i Telewizja czy Skype.

Bardziej doświadczeni testerzy pamiętają, że coś podobnego Microsoft już raz zrobił przy okazji Windows 10 Creators Update, kiedy to uczestnicy programu zaczęli otrzymywać kompilacje z gałęzi RS2_RELEASE. Teraz jednak fork będzie bardziej definitywny, nie ma od niego powrotu.

Jak wyjaśnia Dona Sarkar, szefowa programu Windows Insider, pierwsze kompilacje z RS_PRERELASE praktycznie w niczym nie będą się różniły od RS3_RELEASE, jednak w pewnym momencie ich numeracja znacząco wzrośnie, dodawany zacznie być nowy kod, więc jedyną drogą do gałęzi RS3_RELEASE będzie przeinstalowanie Windowsa.

Po wydaniu Fall Creators Update, funkcja Skip ahead zniknie, wszyscy uczestnicy programu Windows Insider zaczną otrzymywać kompilacje z RS_PRERELEASE.

Uwaga: kto pierwszy, ten lepszy. Redmond nie chce, by wszyscy przeskoczyli naprzód i dali sobie spokój z testowaniem Redstone 3. Dlatego też po osiągnięciu pewnej liczby tych, którzy przeskoczą, Skip ahead zostanie wyłączone. Nie określono jednak, jaka to jest liczba.

© dobreprogramy