reklama

Skomputeryzowane peruki Sony, czyli SmartWig

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Komputerki ukryte w ubraniu to coś, nad czym pracuje wiele firm, ale na pewno Sony w tej materii nie można zarzucić szablonowego myślenia. Japończycy opatentowali sobie oto pomysł na SmartWig, czyli naszpikowane elektroniką peruki. Nie dość, że ich rozwiązanie pozwolić ma lepiej wyglądać użytkownikowi (zapewne skierowane jest bardziej do mężczyzn, bo w ich przypadku głównie mówi się przecież o łysieniu), to również będzie po prostu wygodne i praktyczne w naszych zabieganych czasach.

Zastosowania takiego patentu mogą być różne (choćby informowanie o przychodzącym na sparowany telefon połączeniu poprzez wysyłanie lekkich wibracji), a Sony podkreśla, że ponieważ przyzwyczajeni jesteśmy do szczególnego chronienia głowy, przypadkowe uszkodzenie czułych części zestawu byłoby bardzo rzadkie. Z uwagi na różne fryzury, liczy się też po cichu na ewentualny hit sprzedaży, także wśród osób praktykujących tak zwany cosplay, czyli lubiących się przebierać. Przyszłość? Modny techno-fryz, Google Glass, jakiś Smart Watch na ręku, inteligentne skarpetki na nogach, no i Fundawear...

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało