r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skorzystaj z DoNotSpy10 i zablokuj mechanizmy szpiegujące w Windows 10

Strona główna Aktualności

O autorze

Najnowszy system Microsoft podchodzi, delikatnie mówiąc, niedbale do kwestii prywatności użytkownika i domyślnie zbiera na jego temat ogromne ilości informacji. Oprócz tego system wymusza aktualizacje, sam instaluje sterowniki, współdzieli dane sieci bezprzewodowych, a także wykorzystuje komputer do działania w sieci P2P. Istnieje ratunek na te problemy, a nazywa się DoNotSpy10.

DoNotSpy10 to niewielka aplikacja, która umożliwia szybką zmianę wszystkich istotnych ze względu na prywatność użytkownika opcji dostępnych w systemie Windows 10. Dzięki niej możemy wyłączyć elementy śledzące, a także odroczyć automatyczne aktualizacje, aby te były instalowane w czasie dogodnym dla nas, a nie dla Microsoftu. Program jest bardzo prosty w obsłudze: wystarczy go zainstalować, uruchomić, a następnie wybrać elementy do wyłączenia.

Aplikacja przy każdym uruchomieniu sugeruje wykonanie punktu przywracania – zdecydowanie warto wykonać tę operację, aby w razie problemów możliwe było przywrócenie systemu do poprawnego działania. Wśród ustawień dostępnych w aplikacji znajdziemy m.in. te odpowiedzialne za odraczanie domyślnie wymuszanych aktualizacji (co zapewne docenią użytkownicy wersji Home), wyłączanie identyfikatora reklamowego przypisanego do użytkownika, a także pobieranie danych o naszym zachowaniu służących do personalizacji asystenta głosowego Cortana.

r   e   k   l   a   m   a

Choć nowy panel ustawień zapewnia dostęp do wielu opcji, dzięki DoNotSpy10 za sprawą zaledwie kilku kliknięć zablokujemy zainstalowanym aplikacjom dostęp do kamery, mikrofonu, wiadomości, kalendarza, ale również informacji o naszym koncie. Rzecz jasna nie zabrakło opcji do wyłączania informacji o lokalizacji użytkownika. Wśród dostępnych opcji znajdziemy także te nieco mniej oczywiste: użytkownik może w łatwy sposób wyłączyć obsługę biometrii, przesyłanie informacji o wprowadzanych danych w celu ulepszenia mechanizmów stosowanych przez korporację, telemetrię i synchronizację z innymi komputerami

W razie potrzeby wyłączyć możemy cały moduł integracji z chmurą OneDrive, wyświetlanie wyników wyszukiwania z sieci, a także sensory. Nie zabrakło opcji do zablokowania wbudowanego w system antywirusa Windows Defender, współdzielenia plików aktualizacji w ramach sieci P2P, a także blokady współdzielenia informacji o bezprzewodowych sieciach, z jakich korzystamy w ramach mechanizmu Wi-Fi Sense.

Po wyborze odpowiednich opcji wystarczy je zatwierdzić, a następnie ponownie uruchomić komputer – od tego momentu Windows 10 nie będzie już zbierał tak wielu informacji na nasz temat. Najnowszą wersję DoNotSpy10 znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu. Uwaga: niektóre aplikacje (w tym wbudowany w system Windows Defender) mogą traktować program jako zagrożenie. Jest to fałszywy alarm.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.